112 113 Indisch maakselvan den- van der Swalme (bladz. 96). schilderij verkregen, voorstellende wijlen den kunstschilder G. Braam koelvat (gendi) uit Sumatra, een potje vervaardigd ui koker met vergiftigde pijlen van d( bundel bogen en pijlen uit West- wijlen den directeur J. J. Schilderijen en portretten. De schilderijen en portretten zijn onder de leiding van den conservator, den heer W. D. Luteijn, herhaaldelijk nagezien, schoongemaakt en voor zooveel noodig vernist. Door d grootere wandruimte, welke het nieuwgebouwde bibliotheek gebouw biedtis het mogelijk geweest een aantal portretten welke tot dusver geene of eene slechte plaats haddenbehoorlijk te hangen. Van de twee schilderstukken vermaakt door den directeur H. D. Slegt, werd reeds boven (bladz. 55) melding gemaakt; venzoo van de schilderij van het Munnikenhof, in bruikleen gegeven door den directeur dr. A. Door aankoop werd eene het stadhuis te Goesvan aldaar. Mej. de wed. D. Dockheer, geb. de Jonge te Middelburg schonk een viertal geëncadreerde gravures voorstellende het vergaan van het schip //Woestduin.” Onder het afdrukken valt nog de aanwinst te vermelden van twee schilderijen van den kunstschilder J. F. Schutz, voor stellende de Walchersche boeren- en de Arnemuidsche klee- derdracht, geschenk van het lid mr. G. N. de Stoppelaar; een zevental portrettenin bruikleen afgestaan door het bestuur der teekenacademie en voorstellende Th. GaalJ. 0. Gaal, Jacobus Perkois (2 maal), Aart SchoumanJohan nes Camphout en J. A. A. Schor er; een portret van C. F. Eversdijk door Houbrakenge schenk van mr. J. W. Staats Evers te Arnhem. Ten slotte zij aangeteekenddat het portret van Henri Arnaudaanvoerder der Waldenzen en de daarbij behoorende sjerp naar Angrogne (Italië) zijn opgezondenter opluiste ring van eene tentoonstelling bij het 200-jarig jubilee van de terugkomst der Waldenzen in hunne valleien. In goede orde en met waardeerende dankbetuiging werden die voor werpen terugontvangen. Leesinrichting. De leesinrichtingwelke uit een gezellige localiteit naar een niet minder aangenaam verblijf verhuisdemag zich in een geregeld bezoek verheugen. Door verscheidene directeuren en leden worden tijdschriften of brochures ter lezing gelegdwaarvoor hun een woord van erkentelijkheid wordt toegebracht. eenige voorwerpen, gemaakt door de Zwartvoet-Indian<en in Canadaals vier messescheedeneen buffelmesdn medische zakken (firebags)drie paar schoenen (Moccasins een zakje voor verrekijker of medicijneen paar beenstuk ken en een hemd van elandsvelvan den heer M I, I. Sprenger uit Canada een een halve kalebas, een Daj akkers benevens een Indiëvan de erven van Sprenger eene hoeveelheid eetbare aarde, ampok öf ampoch T)af komstig uit de bovenlanden van Sumatravan het lid dr P A. Walraven Platteeuw. 1892. Een matten doosje, Indisch fabrikaat, van den heer J. B. Blindenbach te Aardenburg; een klewang en een dolk uit Atjeh, van wijlen den hee W. Breel te Hellevoetsluis. 1893. Een zwarte muts of kapsel van Benguele wes kust van Afrika van het lid dr. J. C. de Man twee afgodsbeeldjes uit Javavan den heer D. Hildernisst te Middelburg twee tinnen sigarenbussen van zelfde. Zie bladz. 6ï.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 61