114 115 leden Vermelding verdient, dat de directie der teekenacademie bij de verhuizing des genootschapshaar bestuurskamer ge durende de maanden November en December 1888 voor de leesiurichting beschikbaar stelde. De directie heeft door deze bereidwilligheid directeuren en leden van het Genootschap ten zeerste aan zich verplicht. De namen der binnen- en buitenlandsche universiteiten genootschappen en instellingen waarmede het Zeeuwsch ge nootschap der Wetenschappen door ruiling van wederzij dsche uitgaven in verbinding staat, zijn opgenomen in de hierna volgende lijst. De namen van die vereenigingenwaarmede het wetenschappelijk verkeer eerst dagteekent sedert het laatste verslag, alzoo na 1884, zijn cursief gedrukt. Betrekkingen met binnen- en buitenlandsche genootschappen. Reeds sedert eenige jaren was het genootschap aangeslo ten aan den Belgischen bond van oudheid- en geschiedkun dige maatschappijen en had het zich op de jaarlijksche con gressen doen vertegenwoordigentoen het bestuur in het voorjaar van 1889 bericht ontving, dat het dien zomer te Antwerpen te openen archeologisch congres te Middelburg zou voortgezet worden. Uit den boezem van het genootschap werd eene regelings- commissie benoemd met den heer mr. M. Jacq. de Witt Hamer aan het hoofd. Wanneer de ontvangst der congres leden zooals de Belgische bladen ons wisten te meldende verwachtingen niet heeft beschaamddan is dit in de eerste plaats aan die commissie en haren hoffelijken voorzitter te danken. Na afloop der in den voormiddag gehouden verga deringen werd de eerste dag aan een bezoek aan Middelburg de tweede aan een rit naar Domburgde derde aan een tocht naar Veere gewijd. Van de handelingen van het congres is een uitvoerig verslag verschenen, waarheen de belangstellende lezer wordt verwezen. De bandwelke het genootschap met Amerika verbindt werd nauwer toegehaald door een bezoek dat een zestal leden van The Holland society of New-York tijdens hun verblijf in Nederland in den zomer van 1888 aan Middelburg brach ten. Een gemeenschappelijke maaltijd en een rijtoer door Walcheren werden hun door het bestuur aangeboden. De leden van The Holland Society dragen als insigne een geu- Een van het Provinciaal Noord-Brabantsch Genootschap van kunsten en wetenschappen uitgaand adres aan den Mi nister van Binnenlandsche zakenom bij de Spaansche re- geering aan te dringen op de overzending van de in het Madridsche archief berustende stedeplans van Van Deventer ter tijdelijke raadpleging, werd door het Zeeuwsch genoot schap gesteund 3). Eveneens was dit laatstelijk het geval met een adres van het bestuur der Vereeniging van archivarissen in Nederland aan de Tweede kamerwaarbij werd aangedrongen op het onveranderd behoud van den onder art. 122 (thans 121) van hoofdst. IX der ontwerp-staatsbegrooting voor 1894 uitgetrok ken post voor den bouw van archieflokalen. zenpenning, vervaardigd naar een in de verzameling des ge nootschaps aanwezig exemplaarwaarvan indertijd op hun verzoek twee galvanoplastische afdrukken 1) naar Amerika waren opgezonden. en W. D. Luteijn. Mej. een duplicaat van een haar behoorend 1) Vervaardigd door de heeren dr. H. Japikse M. G. A. de Man voegde daarbij exemplaar in halvemaansvorm. 2) Reeds vermeld op bladz. 71. Nederland. Universiteiten te Leiden, Utrecht, Groningen en Amsterdam. Koninklijke akademie van wetenschappen, te Amsterdam. Hollandsche maatschappij der wetenschappen, te Haarlem. Maatschappij der Nederlandsche letterkunde, te Leiden.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 62