Uitgaven. 118 119 i) De in het vorige verslag vermelde Commission géologique de l’Empire du Brésil schijnt te zijn opgeheven de aan die inrichting ge adresseerde boekwerken kwamen als onbestelbaar terug. Department of agriculture of the U. S. of Americate Washington. National academy of sciences, te Washington. Surgeon-general’s office Libraryte Washington. United States patent office, te Washington. Connecticut Academy of arts and sciences, te Newhaven. Academy of sciences, te St. Louis (Missouri), Ohio State agricultural Society te Columbus (Ohio). Californian Academy of natural scienceste San Francisco. Davenport academy of natural sciences te Davenport (Jowa). The American Museum of Natural Historyte New-York. The academy of natural Scienceste Philadelphia. The Elisha Mitchell Scientific Societyte Chapel HillNorth- Carolina. The Wisconsin academy of sciencesarts and letterste Madison. Academia nacional de Ciencias Republics Argentina te Cordova. Australië. Public Library te Melbourne. Public Library, te Victoria 1884 naamlijsten betreffende c. geschiedkundige en ouderwetsehe kamer, e. De verplaatsing naar In 1885 verschenen tegelijk met het Verslag over 1880 a. nesten en eieren, b. fossilia, ethnographische voorwerpend. de schilderijen en portretten. het nieuwe gebouw en de daarmede gepaarde nieuwe indeeling en nommering der verzamelin gen maakten een nieuwen Catalogus van de oudheidkundige verzamelingen noodzakelijk, welke in 1890 door de conser vatoren dr. J. C. de ManJ. A. Frederiks en F A. Fre- deriks werd bewerkt en uitgegeven. In 1885 verscheen een Vervolg op de Verzameling van kaartenportretten platen enz. betreffende de oudheid en geschiedenis van Zeeland (de Zélandna Illustrata) van de hand van den toenmaligen conservator dier verzameling, den heer F. Nagtglas. Van het Archiefvroegere en latere mededeelingen voor namelijk in betrekking tot Zeeland, zagen het licht in 1885, het eerste stuk van het VIde deel, bevattende: dr. I. C. de Man De wettelijke bepalingen op het vroegere leveren van medicijnen door doctoren te Middelburgen H. M. Kesteloo, De stadsrekeningen van Middelburg (II} van 1450 1499 in 1886, het tweedestuk, inhoudende: J. Broekema Borsele als ambachtsheerlijkheid en als polder (vóór 1795); in 1888, het derde en laatste stuk, behelzende: H. M. KestelooDe stadsrekeningen van Middelburg (III} van 15001549 en dr. I. C. de Man Vluchtbergen in Wal cheren waarvan in 1887 nog overblijfselen waren te vinden, met drie platen en eene kaart; in 1891, het eerste stuk van het VIIde deel, bevattende: H. M. Kesteloo, De stadsrekeningen van Middelburg (IV} van 1550'1600 en dr. J. Pijnappel Gz., Nehalennia; in 1892 het tweedestuk inhoudende dr. J. G. Voegler, Geschiedenis van het Middelburgsch gymnasium. Eerste tijd vak. Van 1365-1574. De groote school', in 1893, het derde stuk, behelzende: A. Walraven en F. P. PolderdijkDe kuststreek van het zuid-oostelijk deel van Walcheren in vorige tijden met eene kaart. Zonder te kort te doen aan de waarde van de andere hier boven genoemde verhandelingen moge hier een woord van hulde zijne plaats vinden tegenover den heer Kesteloo die Verder werd in 1887 een volledig exemplaar van de werken des genootschaps voor zoover die nog beschikbaar warentoegezonden aan de Vlaamschen Vooruitstreven den Studentenkring te Brusselter wederoprichting van de door brand vernielde bibliotheek der Vrije Hoogeschool aldaar. De verzending der werken geschiedt bij voortduring door bemiddeling van het Nederlandsch wetenschappelijk centraal- bureau, dat na het overlijden van prof. dr. E. H. von Baum- hauer onder leiding staat van dr. P. P. C. Hoek te Helder.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 64