125 124 1893. W. POLMAN KRUSEMAN. zijne aan de wetenschap der uitmuntende meteorologische aan de commissie de dikke kalk- en werkzaam de heeren Hollestelle te Tholen en van meteorologische waarnemingen den directeur H. D. Slegt haren zaakkundigen voorzitter. Zij had de aangename De commissie tot het doen op den Oceaan verloor in ijverigen en taak aan den heer A. K. Zweede alhier eene zilveren medaille uit te reikenhem bij Koninklijk besluit van 20 Maart 1889 toegekend als erkenning van zeevaart door overlegging van journalen bewezen diensten. en J- A. Frederikssecretaris. Als correspondenten der commissie zijn in de verschillende onderdeden der provincie H. M. Kesteloo te Domburg, A. C. L. M. Lambrechtsente Goes. Over de restauratie van den kerktoren te Kapelle werden op initiatief der commissie onderhandelingen tusschen het ge meentebestuur en het Rijk geopend welke nog hangende zijn. Door tusschenkomst van het lid S. van Hoekdestijds te Kapelle, werd een der fraaie beelden, welke als buikstuk ken in de kerk aldaar zijn aangebracht, ontdaan te worden van zich op bevondenwaardoor de fijne profi- het snijwerk nagenoeg geheel aan het gezicht Na eene oordeelkundige restauratie is in zijne oorspronkelijke gedaante in den vroegeren luister op zijne toegezondenom verflagendie er leering en waren onttrokken, het priesterbeeld wederom i te voorschijn gekomen en eigenaardige plaats in de kerk hersteld. Het mocht der commissie gelukken de afbraak te ver hoeden van de oude kerk te Gadzand, dagteekenende uit de XIIIe eeuw, een der weinige overgeblevenRomaanschekerken in ons land. Herhaaldelijk was de commissie in de gelegenheid om ge meentebesturen of particulieren op hun verzoek van advies, te dienenzoo o. a. te Baarland omtrent het verkoopen van de groote torenklok die geene waarde bleek te hebben en te Aardenburg over de verbouwing aan de XIIIe-eeuw- sche kerk aldaar. In het algemeen kan de commissie niet zonder voldoening op hare werkzaamheid terugzien en schijnt onder hare voor lichting bij hendie gedenkteekenen van kunst en oudheid te beheeren hebbeneenig besef te ontwaken van de verant woordelijkheidwelke dit benijdenswaardige bezit tegenover tijdgenoot en nageslacht medebrengt. De commissie is samengesteld uit de heerenjhr. mr. X van Reigersberg Versluijsvoorzitter, mr. B. F. W. von Brucken Fock i) mr. G. N. de Stoppelaar, Henri Tak I L) Ter vervanging vertrokken. 2) In plaats naar elders van den heer D. J. Tielenius Kruijthof van mr. A. J. van Eekelen die bedankte.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 67