VIERDE HOOFDSTUK. Over het uitvoerend bestuur. van het bestuur treedt er jaar- verloop van één jaar weder her- Art. 45. Het bestuur bevordert de oprichting van waarbij de te Middelburg wonende leden zich keus zullen inschrijven, dan eene afdeeling zijn. aan hare samenstellers Art. 41. Aan de leden worden alle verslagen en catalogi voor het genootschap gedrukt, voor zoo verre zij niet in den handel zijn, kosteloos uitgereikt. Art. 42. De te Middelburg wonende leden zijn verplicht in de gewone vergaderingen van October tot Maartnaar volgorde van hunne benoeming, eene spreekbeurt te vervullen over eenig onderwerp te hunner keuze. Op dames-leden is deze bepaling niet toepasselijk. Art. 43. Wie door ziekte, uitlandigheid of dringende beroepsbezig heden verhinderd wordt zijne spreekbeurt waar te nemen, zal trachten zich door een ander te doen vervangen. Hierin niet slagende zal hij verplicht zijn van zijne verhindering ten spoedigste kennis te geven aan het uitvoerend bestuurdat zoo mogelijk voor dien avond in deze werkzaamheid zal voorzien. Zoodanig lid blijft echter alsdan gehouden zijne spreek beurt in eene der eerstvolgende vergaderingen te vervullen. Art. 44. De leden, die een vijf-en-zestigjarigen leeftijd hebben be reikt, zullen desverkiezende zich kunnen verschoonen vaji de verplichte leesbeurtmits van zoodanig verlangen aan hei bestuur kennis gevende uiterlijk twee maanden vóór den tijd waarop de spreekbeurt door hen zoude moeten vervuld worden. afdeelingen naar hunne Men kan tegelijk lid van meer Art. 47. De afdeelingenharen voorzitter gekozen hebbendegeven daarvan kennis in de eerstvolgende gewone vergadering. Art. 48. Alle commissiën worden bij voorkeur uit de te Middelburg of in de nabijheid wonende leden benoemd, eveneens de conservatoren der verschillende verzamelingen. Art. 49. Aan elders woonachtige leden kan een onderzoek in het belang des genootschaps worden opgedragen. Art. 50. Het uitvoerend bestuur bestaat uit een voorzitter, drie ledeneen secretaris en een thesaurier. Zij worden door de algemeene vergadering benoemdwaar toe een dubbeltal door het uitvoerend bestuur wordt aanbevolen. De voorzitter wordt voor den tijd van vijf jaren gekozen en is na zijne aftreding niet dadelijk herkiesbaar. De secretaris en de thesaurier treden af om de vijf jaren doch zijn weder herkiesbaar. Van de drie andere leden lijks één af, die eerst na kiesbaar is. Art. 46. De taak dier afdeelingen wordt overgelaten. Zij kiezen hare voorzitters en secretarissen uit haar midden. Zij kunnen een reglement van orde voor zich ontwerpen waarvan zij een afschrift moeten overleggen aan het uit voerend bestuur. X XI

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 73