ZEVENDE HOOFDSTUK. ZESDE HOOFDSTUK. Over de algemeene vergadering. Over de leesinrichting, de bibliotheek en de verdere verzamelingen van het genootschap. dering op de wijze, hiervoren bepaald bij art. 30 in verband met de artt. 25262728 en 29. Art. 73. De afdeelingen doen in de algemeene vergadering verslag van hetgeen door haar in het vorige jaar is verricht. Art. 74. Door den secretaris wordt jaarlijks in die vergadering een kort verslag gegeven van den toestand en de werkzaamheden van het genootschap gedurende het afgeloopen jaar. Art. 75. Om de vijf jaren wordt door den secretaris een meer uit voerig verslag overgelegd, behelzende de geschiedenis van het genootschap gedurende dat tijdsverloop. Art. 76. Dat verslag en hetgeen verder in die algemeene vergadering om de vijf jaren wordt verhandeld, zal gedrukt en met de naamlijst der directeuren en leden en zoo noodig met het supplement van den catalogus der bibliotheek aan alle direc teuren en leden kosteloos worden uitgereikt. Art. 66. De directeuren en alle ledente Middelburg woonachtig worden tot het bij wonen van die vergaderingen twee dagen te voren door den secretaris per biljet opgeroepen. Art. 67. Het hoofddoel der bijeenkomst bestaat in het onderling behandelen van onderwerpen, tot de oogmerken desgenoot- schaps dienstig en tot den kring zijner werkzaamheden be- hoorende. Art. 68. De ontvangen boekwerkengeschenken en andere ingeko men stukken worden alsdan ter tafel gebrachtverslagen en mededeelingen gedaan en door de leden lezingen gehouden. Art. 69. Alles wat niet behoort tot den werkkring van het uitvoe rend bestuur of niet uitdrukkelijk bij deze wet aan de be slissing van directeuren alleen of met de contribueerende leden gezamenlijk is opgedragen of ter behandeling aan de alge meene vergadering is overgelaten behoort tot de bevoegdheid van de gewone vergadering. Art. 77. Dagelijks van des morgens tien tot des avonds tien uren is de leeskamer geopend voor directeuren en leden. Art. 78. Deze hebben de bevoegdheid tijdschriften en brochures, voor zooverre die aan de inrichting behooren, voor acht of veertien dagen ter lezing mede te nemen. Art. 70. Jaarlijks op den eersten Woensdag van de maand April wordt eene algemeene vergadering gehouden. Art. 71. Alle binnenslands wonende directeuren en leden worden daartoe door den secretaris tijdig opgeroepen. Art. 72. De benoeming van nieuwe leden geschiedt in die verga- XV XIV

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 75