ACHTSTE HOOFDSTUK. Over de uitgave der werken. stukken geschiedt door tusschenkomst van den Art. 95. De conservatoren der verschillende verzamelingen geven Behalve werken titel van Art. 98. van grooteren omvang wordt onder den Archief op onbepaalde tijdstippen uitgegeven eene en het opzoeken inlichtingenwanneer die door het bestuur mochten worden verlangdomtrent voorwerpen ter plaatsing in de kabinetten aangeboden of gekregen en doen jaarlijks in de maand Maart aan den secretaris voor diens jaarverslag schriftelijk mede- deeling van den staat en de aanwinsten der aan hunne zorg toevertrouwde verzamelingen. Art. 96. Jaarlijks wordt bij het opmaken van de begrooting der inkomsten en uitgaven van het genootschap door het bestuur m overweging genomenwelke som ten behoeve van de genoemde verzamelingen daarop zal kunnen worden uitge trokken. ken en in het algemeen alle boekenwelke in den standaard catalogus met een bijzonder merk zijn aangewezen, worden niet uitgeleend dan met bijzondere voorkennis aan den biblio thecaris en onder de waarborgen, door dezen noodig ge oordeeld. Art. 97 Alle personengeen directeuren of leden van het genoot schap zijndekunnen door den concierge onder zijne verant woordelijkheid dagelijksbehalve des Zaterdagsworden toegelaten tot de bezichtiging van de hiervoren bedoelde verzamelingen van het genootschap, met uitzondering van de bibliotheekde verzameling van handschriften en de Zdandia iUustrata. De uren, waarop en de voorwaarden, waaronder die toe lating geschiedt, worden geregeld bij een afzonderlijk door het bestuur in overleg met de conservatoren der verschil lende verzamelingen vast te stellen reglement. Art. 91. De lokalen, waarin de andere in art. 5 bedoelde verzame lingen van het genootschap worden bewaard, zijn voor de directeuren en leden geopend dagelijks van ’s morgens 10 tot ’s namiddags 1 en van ’s namiddags 3 tot 6 uren, iu den winter tot zonsondergang. Directeuren en leden zij bevoegd hunne huisgenooten mede te brengen. Art. 92. De concierge is hun bij de bezichtiging der voorwerpen behulpzaam. Art. 93. Directeuren of leden, tot een wetenschappelijk doel d nadere bezichtiging van eenig voorwerp of handschrift ver langende of wel een of ander wenschende mede te nemen zullen zich daartoe wenden tot den conservator, met het toezicht op de verzameling belast. Zij ontvangen het voorwerp of handschrift tegen een daar voor af te geven rec;u en blijven er voor verantwoordelij Voor de uitleening van handschriften kunnen door dcu conservator bijzondere waarborgen worden gesteld. Art. 94. Directeuren of leden inzage van stukken uit de Zeland/M iUustrata verlangendewenden zich daartoe tot een der leden van het uitvoerend bestuur. Afgifte van conservator. XIX XVIII

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 77