HERFSTTIJ DER MIDDELEEUWEN - 3 november: 100-jarige herdenking van de publicatie uit 1919 van het magnum opus van Johan Huizinga Herfsttij der Middel eeuwen over de Bourgondische periode, (deels) geschreven op de Zeeuwse buiten plaats Toorenvliedt. De lezingenmiddag vond plaats in de Kloveniersdoelen te Mid delburg en werd muzikaal opgeluisterd met delen uit suites van J.S. Bach door de cel list Martijn Kooiman. Sprekers: Anton van der Lem (Huizingaspecialist en bezorger van de prachtig geïllustreerde heruitgave van Herfsttij der Middeleeuwen), Arjan van Dixhoorn (UCR), Rob Stufkens (Huizin- ga-project Middelburg). Bart van Loo, auteur van het veelgeprezen boek De Bourgondiërs, sloot de middag af met een gepassioneerd betoog over Huizinga en de Bourgondische periode. Organisatie: boekhandel de Drvkkery, Middel burg, UCR, WCH en de Provincie Zeeland. - 23 november: als onderdeel van de grote herdenking van de Slag om de Schel de in Vlissingen, vond in muZEEum in Vlissingen het buitengewoon goed be zochte en overtekende symposium 'Herdenking 75 jaar Scheldeslag 1944-2019' plaats. Sprekers waren: Herman de Putter (over de aanloop van de Slag), Hans Sakkers (over de Slag zelf en zijn invloed op het verloop van de Tweede We reldoorlog), Niek Peters (excursie langs markante oorlogslocaties in Vlissin gen met bijzondere verhalen over de 'Biber' de vermaarde eenmansduikboot), Cor Heijkoop (over de konvooivaart op de Schelde en het mijnen opruimen: 'Operation Calender. Ook werd een indrukwekkend filminterview getoond van Peter van Druenen met psychiater Carla Rus over het verzet in Zeeland en traumaverwerking na de oorlog. De middag werd afgesloten met een 'oor- logshap': rats, kuch en bonen. Orga nisatie: Peter van Druenen in samen werking met de gemeente Vlissingen en de Vereniging Vrienden van het muZEEum. Vanwege de grote belang- Cultuurhistorie 77 Johan Huizinga

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 78