9 Hechte muzikale samenwerking Poortvliets secretarisschap bij de werkgroep ontstond vanuit zijn bestuursfunctie bij Incanto Stichting voor Oude Muziek. Deze Stichting richt zich op een zo au thentiek mogelijke uitvoering van middeleeuwse tot en met romantische muziek. Omdat de werkgroep veelal het instrumentarium biedt en Incanto (of wel: Betove ring) de programmering, ontstond een hechte organisatorische samenwerking die leidde tot indrukwekkende, ambitieuze jaarprogramma's met een nagenoeg identieke bestuurssamenstelling van in wezen twee afzonderlijke besturen. Zo zijn zowel bij Incanto als bij de Werkgroep Muziek, Jos Vogel voorzitter, André Poortvliet secretaris en Nico Valk penningmeester. Behalve bestuurslid zijn de twee eerstgenoemden gepassioneerde musici: de eerste full time, Poortvliet in deeltijd. Jos Vogel is in het dagelijks leven orgel-, piano- en klavecimbeldocent bij de Zeeuwse Muziekschool en gelauwerd organist van het Flentroporgel in de Sint Jacobskerk in Vlissingen en de Ontmoetingskerk te Middelburg. In eerstgenoem de stad is hij tevens stadsbeiaardier en bespeelt daar ook het carillon van het stad huis- en de Sint Jacobstoren. In Middelburg is Vogel tweede beiaardier. André Poortvliet is - naast zijn werkzaamheden als manager financiën bij Beveland Wonen - een groot liefhebber en uitvoerder van barokmuziek, waaron der Bach, Couperin, Rameau, Scarlatti en anderen. Verbonden aan het ensemble Concert of Voices, begeleidt en geeft hij concerten op klavecimbel en histori sche orgels. Optredens van het Concert of Voices vinden regelmatig plaats in de Zeeuwse concertzaal. Poortvliet volgde orgel- en klavecimbellessen bij Leen de Broekert (1949-2009) in Middelburg en op het conservatorium te Amsterdam. Over het klavecimbel zegt hij dat het goedbeschouwd een tokkelinstrument is met een daarbij behorende tamelijk monotone klank. Klankkleur, -diepte en zeg gingskracht worden bereikt door onder andere dubbele aanslagen en het spelen van muzikale versieringen. Toen in juni 2021 de strenge coronamaatregelen min of meer werden afge zwakt, kon de Van Swieten Society op 18 juni 2021 de spits afbijten van het jaar lijkse zomerprogramma van Incanto. Het trio bestaat uit Heleen Hulst (viool), Diederik van Dijk (cello) en Bart van Oort (fortepiano). Uitgevoerd werden werken van Beethoven, Bach, Mozart en Haydn. Het trio is genoemd naar de illustere Nederlandse baron Van Swieten (1703-1803) die als cultureel-politiek ambassa deur en hartstochtelijk muziekliefhebber zijn sporen verdiende in het Wenen van de Habsburgse monarchie. Hij kende bovengenoemde componisten persoonlijk. André Poortvliet

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 10