Jaarverslag van de secretaris van het bestuur over 2020 2020 was voor iedereen een bijzonder jaar vanwege de coronapandemie. Dat geldt ook voor ons Genootschap. Het contrast met 2019 was des te groter, omdat we in dat jaar ons 250-jarig jubileum groots konden vieren. Iets om zeer dankbaar voor te zijn. Zo goed en zo kwaad als het ging, heeft het bestuur van het Genootschap - rekening houdende met alle beperkingen die de pandemie met zich meebracht - haar werkzaamheden voortgezet. Het door de pandemie veroorzaakte gebrek aan persoonlijk contact met de leden in de vergaderingen en bij de activiteiten ervaart het bestuur als een groot gemis. Overzicht activiteiten die wel konden doorgaan Op zaterdagmiddag 1 februari 2020 vond in Vlissingen de reprise plaats van het symposium 75 jaar Slag om de Schelde. Het symposium, dat in november 2019 een overvolle zaal had getrokken, was een gezamenlijke activiteit van de Werkgroep Cultuurhistorie van het Zeeuws Genootschap, de Vrienden van het muZEEum en de gemeente Vlissingen. Ook twee van de vier geplande Hurgronje-lezingen in februari en begin maart konden gewoon doorgaan omdat er toen nog geen lockdown was afgekondigd: op 5 februari sprak Klaas van Berkel van de Rijksuni versiteit Groningen over het onderwerp P.J. Bouman in Zeeland en op 4 maart hield Lotte Bergen van het Etty Hillesum Onderzoekcentrum in Middelburg een lezing met de titel Handelingsvrijheid en liminaliteit in de dagboeken- en brieven van Etty Hillesum. Onze conservatoren Veronica Frenks en Aagje Feldbrugge wa ren op 19 januari en 16 februari de sprekers op de Alma-middagen van Museum Veere. De Werkgroep Geologie kon in januari gewoon haar Algemene Ledenver gadering organisering en in februari de lezing van Patrick Kiden getiteld Ontstaan van Zeeland en aangrenzende gebieden. 12

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 13