Aankopen De volgende herdenkingspenningen zijn in het verslagjaar aangekocht: Afsluiting laatste stroomgat Stormramp 1953 (1953), 150 jaar kanaal Gent-Terneuzen (1977), Afsluiting Deltawerken (1986), Herdenkingspenning Slag om de Schelde (2020). Familiefonds Hurgronje Ook dit jaar werd 30.000 euro ontvangen van het Familiefonds Hurgronje met als doel om het Genootschap en haar collectie onder de aandacht van de jeugd te kunnen blijven brengen. Daaraan is mede opvolging gegeven door het project WIJZ (Wetenschap, Jongeren, Zeeland) van de Commissie Jeugd. Pers Het Genootschap maakte ook in 2020 weer regelmatig haar de pers. Deze berichten zijn terug te vinden op onze website: https://kzgw.nl/ nieuws-archief/. Collectie Online Na de succesvolle afronding van de eerste fase van het digitaliseringsproject Col lectie Online, dat financieel mogelijk werd gemaakt door Dioraphte, heeft het bestuur besloten om de komende jaren te blijven investeren in deze groeiende database. Sinds mei 2020 wordt er in de maandelijkse nieuwsbrief van het Ge nootschap één object uit de collectie gepresenteerd met tekst en beeld. Genootschapsfellow In 2019 schonk het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen (KZGW) een fellowship aan kaart- en stadshistoricus Bram Vannieuwenhuyze van de Universiteit van Amsterdam. Binnen het kader van zijn aanstelling werd een vak over historische cartografie ontworpen en aangeboden aan studenten van het Liberal Arts Sciences-programma aan het University College Roosevelt in Middelburg. Dit vak - Activating Old Maps genaamd - werd gedoceerd in de lente van 2020 en focuste op de kruisbestuiving tussen geschiedenis, cartografie, cultureel erfgoed en digital humanities. Het bouwde verder op Vannieuwenhuy- zes lopende onderzoek en omvatte tevens een verkenning van digitale en inter actieve kaarttoepassingen. De studenten werden uitgedaagd om oplossingen te bedenken om het 'statische karakter' van papieren oude kaarten te doorbreken en opwachting in BESTUUR 15 Jfamiltrfnttirs JMnrgrcmje

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 16