richt voor het Genootschap en voor de rustige en evenwichtige stijl waarmee hij zijn functie heeft uitgeoefend. Onder het voorzitterschap van Hugo Schorer is het ledental toegenomen. Vooral de samen werking met het Familiefonds Hurgronje, waarmee een collectief abonnement kon worden afgesloten, betekende veel voor het Genootschap. Van de opbrengst kun nen gedurende vijf jaar de jeugdactivitei- ten worden bekostigd. Tevens is een begin gemaakt met het digitaliseren van de col lectie van het Genootschap en het inte resseren van de Zeeuwse jeugd voor onze activiteiten. Dit beleid zal versterkt wor- den voortgezet. Voor zijn voorzitterschap werd aan Hugo Schorer de Genootschaps penning uitgereikt. Tijdens zijn dank woord verraste deze de aanwezigen met een schenking aan het Genootschap: een portret uit 1922 van Floor Wibaut, geboren en getogen Zeeuw en beroemd geworden als de gezichtsbepalende wethouder Volks huisvesting in Amsterdam gedurende de eerste drie decennia van de twintigste eeuw. Wibaut zelf heeft het gesigneerd. De kunstenaar was Engelien Reitsma-Valenca. De schenking wordt ondergebracht in de Zelandia Illustrata. Afgetreden is ook Anya Luscombe. Voor deze vacature was op 31 december 2020 nog geen opvolger gevonden. De voorzitter bedankte haar voor de vier jaar dat zij bestuurslid was. Hij memoreerde dat Anya Luscombe de samenwerking met de UCR in haar portefeuille had. Deze samenwerking resulteerde onder meer in vier fellowships die het Genootschap heeft bekostigd en die evenzoveel inte ressante projecten heeft opgeleverd. Daarnaast sprak hij zijn waardering uit voor de directe en open stijl waarin Anya Luscombe deelnam aan de vergaderingen en voor de zeer interessante lezing die zij gaf na afloop van de voorjaars-ALV BESTUUR 17 Scheidend voorzitter Hugo Schorer ontvangt de Genootschapspenning uit handen van de nieuwe voorzitter Peter van Druenen.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 18