Jaarverslag van de Coördinatiecommissie voor de Verzamelingen over 2020 Het jaarverslag van de Coördinatiecommissie voor de Verzamelingen is gesplitst in twee delen: in dit hoofdstuk staan de jaarverslagen zelf en in de bijlage van deze bundel is een selectie van aanwinsten in 2020 chronologisch gerangschikt en toegelicht. De commissie bestond in het verslagjaar uit de conservatoren PJ. Aarssen (Boeken), drs. V. Frenks (Historisch-topografische Atlas Zelandia Illiustrata), drs. G.R. Heerebout (Naturalia), drs. C.E. Heyning (Kunst, Kunstnijverheid en Historische Voorwerpen) en drs. R.M. Rijkse (Handschriften). Na de vergade ring van 13 maart heeft drs. E.J.M. van der Geest (Volkenkundige Voorwerpen) de commissie verlaten. Als onafhankelijk deskundige, het zogeheten buitenlid, maakte drs. A. Wiggers deel uit van de commissie. Als voorzitter fungeerde Katie Heyning, terwijl de verslaglegging gebeurde door Liesbeth van der Geest (ix) en Gerard Heerebout (3x). Arnold Wiggers stelde het jaarverslag op. Bijeenkomsten Het jaar nam in de loop van maart een ongekende wending door de stringen te overheidsmaatregelen als reactie op de pandemie, veroorzaakt door het covid-19-virus. De verschillende maatregelen ter voorkoming van besmetting leidden tot beperkingen in de mogelijkheden met meerdere personen in dezelfde ruimte te verkeren. Gedurende het jaar werden verschillende regimes gehanteerd door de beherende instellingen die tot gevolg hadden dat de conservatoren geen of beperkt toegang tot de collecties hadden. Voor de commissie betekende dit dat de vaste vergaderlocatie in het Zeeuws Archief, de Conservatorenkamer, alleen gebruikt kon worden op 13 maart en op 18 september. 27

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 28