Het streven van de commissie om van alle collectieonderdelen door de conserva toren een acquisitieprofiel te laten opstellen heeft dit jaar geen vervolg gekregen. De commissie heeft het voornemen dit in 2021 opnieuw ter hand te nemen. Vertegenwoordiging Zoals gebruikelijk heeft een lid van de commissie in 2020 deelgenomen aan de bestuursvergaderingen van het Genootschap om zaken aangaande de collecties en conservatoren, alsmede adviezen over aanwinsten toe te lichten. Het was ge woonte hier om de beurt aan deel te nemen, doch omwille van de uitzonder lijke condities, persoonlijke omstandigheden en het samenvallen van een aantal lidmaatschappen van commissies heeft Katie Heying het merendeel van deze vergaderingen bezocht. Namens de commissie had Arnold Wiggers zitting in de Commissie tot redactie van Archief Jaarverslagen. Bijzonder verheugd waren de conservatoren (en daarmee de commissie) over de uitnodiging tot het bijwonen van de première van de documentaire Tijdgra- vers van Fifi Visser en het voor hen georganiseerde programma op zondagmiddag 29 maart in de Middelburgse Kloveniersdoelen. Midden in de eerste lockdown kon van doorgang geen sprake zijn. Met veel plezier hebben de commissieleden vervolgens in een aangepaste opstelling de film op 1 juni alsnog in première zien gaan. Collectie Online Drs. C.E. Heyning bericht als volgt: In 2020 werden ruim 850 nieuwe records ingevoerd in de Collectie Online. Aan het eind van het jaar waren in totaal ruim 2400 boeken, handschriften en objec ten uit de verschillende verzamelingen van het Genootschap ingevoerd. Dankzij de medewerking van steeds meer conservatoren maakte ook het invoeren van de natuurhistorische collectie goede vorderingen. Het ontbreken van goede foto's zorgde hier voor vertraging evenals de sterk verminderde toegang tot de depots door de coronamaatregelen. De redactie van de Collectie Online bestond evenals in 2019 uit Judith Adriaanse, José de Bree, Marianne Gossije en Katie Heyning. Veel tijd werd besteed aan systematisch onderzoek in de oude catalogi, notu len, rekeningen en jaarverslagen van het Genootschap, opdat koppelingen met schenkers tot stand konden worden gebracht. Gedurende dit onderzoek bleken ook de handschriftencollectie en ingekomen stukken veel informatie over aan winsten en schenkingen te bevatten. Dit onderzoek, dat inmiddels tot het jaar 30 2020

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 31