i9io gevorderd is, resulteerde in een viertal excel-bestanden die tezamen gege vens over 10.250 schenkingen bevatten. Dankzij dit onderzoek konden in 2020 ruim 400 nieuwe personen een ei gen 'kaart' krijgen. In totaal zijn nu ruim 900 personen ingevoerd die allen of wel schenkingen aan het Genootschap gedaan hebben ofwel voorlezingen in de vergaderingen hebben gehouden. Ook met het koppelen van personen aan door hen gepubliceerde artikelen in de Verhandelingen, de Nieuwe Verhandelingen, de Nieuwe Werken en Archief werd dit jaar begonnen. Zo is in een oogopslag te vin den welke geschenken iemand het Genootschap aanbood, welke voorlezingen en verhandelingen door hen werden gehouden en wat daarvan gepubliceerd werd. Daarnaast zijn steeds hun persoonsgegevens ingevoerd, koppelingen naar publi caties van het Genootschap gemaakt en waar relevant links naar andere websites aangebracht. Ook werden in dit jaar voorbereidingen getroffen voor het maken van dos siers, video's en podcasts die aan daarvoor in aanmerking komende records ge koppeld kunnen worden. Drs. F. van der Doe bericht als volgt: De nodige tijd is voorts besteed aan het inhoudelijk en financieel eindverslag van het project Collectie Online dat eind 2020 kon worden afgerond en aangeboden aan subsidiegever Dioraphte. De totale uitgaven zijn binnen het budget geble ven. De in 2017 toegezegde subsidie was 71.400, terwijl de gerealiseerde kosten 59.402,50 bedroegen. Een speciaal woord van dank geldt de bruikleennemen- de instellingen, het Middelburgse IT-bedrijf Zet Twee en de conservatoren van het Genootschap. Aparte vermelding verdient de inzet van Katie Heyning, Hans Joziasse en Judith Adriaanse. De als pilot bedoelde eerste fase, waarin een mal ontstaat voor het digitaal presenteren en doorzoeken van de rijke, gevarieerde en deels nog onbekende collectie van het Zeeuws Genootschap heeft dankzij Dioraphte een flinke stap gemaakt naar een breder en uitgebreider doorzoeken daarvan. 32 2020

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 33