de nalatenschap van dhr. Minderhout. Minderhout was grondwerker en vond de koker in een berg grof grind in Vlissingen. Op de koker staan een achter omkijkende hond met heel lange tong, een beer en een vogeltje. Ook zitten er diverse gaatjes in de koker die doen vermoeden dat het een bekroning van een stok of staf is geweest. - Diverse documenten en een fotorolletje van de collectie Hubregtse. Jan Schot, kleinzoon van J. de Nooyer, had nog diverse originele documenten: vondstlijsten, een schriftje met aantekeningen en foto's uit diens nalatenschap. Dr. Frans Beekman, gepromoveerd op de bodemgenese van de Kop van Schouwen, kende dit archie^e; hij inventariseerde het eens. 'Meester' de Nooyer, collega van Hubregtse en verzorger van diens archeologische nalatenschap toen Hubregtse stierf, heeft dit materiaal waarschijnlijk achtergehouden, in de goede hoop hiermee zijn werk te kunnen voortzetten. Zo liet hij lantaarnplaatjes van de glasnegatieven maken en gaf daar minstens één keer een lezing mee. De glaspositieven en de lijst met dan te tonen plaatjes waren er ook nog. Frans Beekman maakte voor ons beiden op 21 februari een afspraak met Jan Schot in Zierikzee, waar we hartelijk werden ontvangen. Aan het eind van het gesprek zei Jan me, dat hij de foto's en de lantaarnplaatjes graag terug wilde maar dat ik de documenten en de filmrolletjes mocht houden voor het KZGW. Er zitten een paar belangrijke stukken tussen die weer wat helderheid in de warrige collectie van Hubregtse kunnen scheppen. Werken aan de collectie Tot en met de maand maart heb ik nog één maandag in de maand kunnen werken in het Zeeuws Museum en drie dagen in het gebouw van Erfgoed Zeeland waar het Zeeuws Archeologisch Depot gevestigd is. Daarna heb ik in het Zeeuws Museumdepot mijn driewekelijkse toerbeurt op gegeven omdat ik nog steeds één dag in de week terechtkon in Zeeuws Archeo logische Depot in Erfgoed Zeeland. Die faciliteit eindigde eind november echter met de lockdown toen door de veiligheidsmaatregelen vrijwilligers niet meer in het gebouw van Erfgoed Zeeland mochten komen. Gelukkig kon ik thuis nog veel uitwerken. In de werkruimte van Erfgoed Zeeland heb ik van maart t/m eind november vooral aan de collectie Hubregtse gewerkt, bijgestaan door Conny Dekker, AWN- lid met een uitgebreide ervaring in determinering van aardewerk in Amsterdam en omgeving. Toch is het middeleeuwse aardewerk in de Zeeuwse Delta vaak weer anders van vorm en herkomst. Samen determineren werkt prettig, vanwege 40 2020

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 41