het klankbord dat je zo hebt; twee zien meer dan een. Dit aardewerk is zowel uit Romeinse tijd als de middeleeuwen. De werkzaamheden in de depots bestaan nog steeds uit het nader inventarise ren en specificeren van de collectie: - kijken wat er ligt en welke contextgegevens daarvoor toch nog 'ergens' zijn. N.B. het is een antiquarische verzameling. Vaak zijn er geen exacte herkomst gegevens bewaard gebleven. - verifiëren m.b.v. oude lijsten wat er zou móeten zijn en of dat overeenkomt met mijn eerste waarneming. Zo niet, uitzoeken waar dat nu is. - verzamelen van relevante literatuur - meest via het internet - en die toevoe gen aan de records. Activiteiten - Op 2 februari gaf ik, uitgenodigd door het MuZEEum in Vlissingen, een le zing met aansluitend een workshop voor de Jeugd Universiteit. Kinderen in de leeftijd van 8-12 waren uitgenodigd. De helft van de deelnemertjes was echter jonger. Veel van hen waren toch vrij pienter en konden het verhaal wel volgen, maar het 'zelf-doen', het sorteren van aardewerk op verschillende manieren, vonden ze het leukste. - Museum De Schotse huizen in Veere hield een tentoonstelling met werk van de schilder van stillevens Piet Rijken. Hij schilderde o.a. de gevonden voorwer pen van de grote restauratie van deze huizen in 1994 en deze objecten werden nu ook tentoongesteld. Het museum organiseerde er zoals gewoonlijk kinder activiteiten bij. In dat kader werd ik 5 februari gevraagd om bij de diverse vitri nes uitleg te geven over wat er allemaal lag en waar het voor was. Mies van den Hemel maakte er vragen bij, die de kinderen na bestudering van de schilderij en konden beantwoorden. - Op 16 februari verzorgde ik de Alma-lezing in het museum De Schotse Hui zen: Verhalen uit de Zeeuwse bodem - soms gaat het goed, soms gaat het anders, over diverse aardige vondsten met bijzondere verhalen. - Op 19 februari kwam een groep UCR-studenten o.l.v. Helle Hochscheid naar de expositie in Terra Maris voor een rondleiding. Terug in Middelburg kregen ze in de werkruimte van Erfgoed Zeeland een korte hands-on sessie om te er varen hoe zo'n collectie geïnventariseerd en opgeborgen wordt. Conservatoren 41

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 42