- Door de beperkingen van de corona-epidemie is het plan van twee van deze studenten om voor de tentoonstelling begeleidende (interactieve) lesbrieven voor kinderen te maken uiteindelijk helaas in het water gevallen. - Een Middelburgse tuinclub kreeg op hun verzoek op 20 februari een uiteen zetting en rondleiding door de expositie in Terra Maris. De verwachting was dat de leden daarvan vooral de tuin van Terra Maris wilden zien, maar niets was minder waar: de tentoonstelling werd zeer interessant gevonden. - Op 9 en 10 juni assisteerde ik samen met Conny Dekker en Dicky de Koning, beiden van de AWN, bij het wassen en sorteren van aardewerk bij een opgra ving in Aardenburg. - Op 7 en 8 september assisteerde ik samen met Conny Dekker en nog enkele andere vrijwilligers bij het schoonborstelen van de fundamenten van Tolsen- de, in het verdronken land van Zuid-Beveland. Dit op verzoek van de archeo logen Marijn van der Glind en Hans Jongepier. Als de fundamenten schoon waren, konden zij ze fotograferen en inmeten. - Omroep Zeeland nam in Terra Maris op 16 oktober een item op over de ten toonstelling Vikingen op Walcheren. Daarvoor werd tevens emeritus-hoogle raar geschiedenis Peter Henderikx uitgenodigd om de geschiedkundige feiten te benadrukken. - Op verzoek van het MuZEEum te Vlissingen inventariseerde ik in september en oktober de grote Vlissingse collectie majolica en faience wandtegels. Deze collectie lag op de zolder van het voormalig Vlissings Archief aan de Helle baardierstraat. Dat pand werd verkocht en de collectie moest verhuizen naar een andere depot. Deze collectie, afkomstig uit oude panden in Vlissingen is bekend om haar tableaus. Niet alleen zijn er complete voorstellingen bij, maar ook de partijen losse tegels zijn veelal terug te leiden tot de schoorsteenstuk ken die ze ooit waren. Helaas overleed op 5 augustus Dicky de Koning. Dicky was jarenlang de spil van de AWN - vereniging voor de vrijwilligers in de archeologie in Zeeland. Hoewel ze vrijwel onvervangbaar is wegens haar grote kennis, is er na enige tijd een ver nieuwd bestuur aangetreden waarin ik tot veldwerkcoördinator ben benoemd en totdat we een secretaris hebben gevonden secretaris ad interim. Er zit veel werk aan, maar ik zie het ook als kans om onze collectie onder de aandacht van een groter aantal archeologieliefhebbers te brengen en de kennis die er in besloten ligt te delen. 42 2020

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 43