Onderzoek in de collectie Eind november is met Mette Langbroek, promovenda aan de Universiteit van Leiden, een afspraak gemaakt om de vroegmiddeleeuwse kralen in onze collectie te komen bestuderen. Mette is bezig met onderzoek op de kralen van Dorestad. Ze wilde graag komen kijken, maar een afspraak in december ging door de acute lockdown niet door. We hopen op een afspraak in het nieuwe jaar. Publicaties Van mijn hand verscheen in Archeologie in Nederland, jaargang 4, september 2020, afl. 3 het artikel Walichrum, een vroegmiddeleeuwse handelsnederzetting op Walcheren. In toenemende mate worden wetenschappelijke artikelen tegenwoordig op het net geplaatst. Zo heb ik de afgelopen jaren een kleine 70 artikelen en boeken ge- download waarin onderdelen van onze archeologische collectie besproken staan. Het is mijn bedoeling deze titels te koppelen aan de betreffende artefacten in de digitale lijsten. Boeken en ruilverkeer Boeken De conservator PJ. Aarssen bericht als volgt: Was het jaar 2019 al rustig voor de collectie boeken, 2020 was dat helemaal. Door de coronamaatregelen was ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland (voorheen Zeeuwse Bibliotheek) bijna het hele jaar niet toegankelijk. Anderzijds gaf dat wel meer tijd om vanuit huis aan de collectie te werken. Naspeuringen in de notulen van de bestuursvergaderingen brachten veel gegevens over schenkingen en aan kopen aan het licht. Beetje bij beetje komt zo het ontstaan en de opbouw van de bibliotheek aan het licht. Het valt op hoe genereus sommige leden waren door kostbare schenkingen. Daarbij speelde mee dat het gebruik was dat leden en zeker directeuren bij leven of bij overlijden een schenking aan het Genootschap deden. Op welke manier soms na te gaan is of deze boeken nog in de collectie aanwezig zijn, wordt hieronder uiteengezet. Aanwinsten Van de kerkenraad van de Sint Jacobskerk in Vlissingen werd een tweetal boeken in de verzameling opgenomen: 44 2020

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 45