- A.L.E. Verheyden, Het Brugsche Martyrologium. (Brussel, 1944). Een overzicht van personen die in Brugge in de zestiende eeuw als martelaar om hun geloofsovertuiging zijn omgekomen, onder wie ook een aantal Zeeu wen. - Resolutie van d'Edelmogende Heeren Staten van Zeelandt over de geschillige ende swevende nieuwicheden tot vrede der kercken. Genomen in haar vergade- ringe op den 22. Junij 1675. Leyden, Pieter vander Meersche, 1675. Waarschuwing van de Staten van Zeeland bedoeld als een verklaring van hun standpunt in de strijd tussen de liberale Coccejanen en de orthodoxe Voetianen. Onderzoek naar de eigendom In 1769 werd begonnen met het verzamelen van boeken en handschriften. Aan winsten waren veelal schenkingen en een incidentele aankoop. De collectie werd in 1898 in bruikleen overgedragen aan de Provinciale Bibliotheek van Zeeland (Nu: ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, verder de ZB). Bij de brand in 1940 zijn veel werken, ca. 160.000, zowel van de Provinciale Bibliotheek als van het Genootschap verloren gegaan. Het restant, nog een aanzienlijke collectie van 20 duizend, is grotendeels beschadigd door het bluswater na droging in de Pro vinciale Bibliotheek teruggeplaatst. Uit elkaar geraakte delen werden provisorisch gebonden of in kartonnen portefeuilles opgeborgen. Ook de catalogus ging ver loren. Sindsdien is een aantal boeken gerestaureerd maar een groot aantal zit nog in de kartonnen omslagen. Omdat in veel gevallen de band en schutbladen ontbreken en daardoor vaak stempels en/of aantekeningen ontbreken, is niet altijd vast te stellen wie de eige- Conservatoren 45

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 46