naar is. Daarbij komt nog dat in het verleden nogal wat boeken heen en weer gegaan zijn tussen Provinciale Bibliotheek, Zeeuws Museum en Zeeuws Archief. Een groot aantal oude medische werken schijnt overgedragen te zijn aan de Ver eniging van Genees- en Heelkundigen in Zeeland maar later als bruikleen van die instelling weer in de Provinciale Bibliotheek terechtgekomen, met stempel van de VGHZ. (Mededeling van conservator Wim Dirksen). Vooral onder de laatst genoemde zijn nogal wat exemplaren waarvan er maar één aanwezig is maar die wel als schenking genoemd worden in de notulen van het Genootschap. Een grondig onderzoek naar de eigendom is eigenlijk nooit gebeurd. Het lijkt zinnig om daar meer aandacht aan te besteden. Het zou jammer zijn om belang rijke of interessante boeken niet in het project Collectie Online te kunnen opne men omdat niet duidelijk is wie de eigenaar is. Het gaat dan in de eerste plaats vooral om boeken die vóór 1940 in de collectie opgenomen zijn. Bronnen voor het bepalen van eigendom Voor het bepalen van de eigendom is een aantal bronnen aanwezig; in willekeuri ge volgorde: - het archief van het Genootschap. Met name de notulen en de ingekomen stuk ken geven veel informatie over schenkingen en aankopen. - de gedrukte catalogi van de collectie van het Genootschap (zowel boeken als pamfletten) - de gedrukte catalogi van de Provinciale Bibliotheek - de lijst Lafont (aanwinsten 1769-1869) - opgave collectie Van Eck (nog niet teruggevonden in het archief) - stamboekregister Provinciale Bibliotheek - 'Groene mappen' een aantal jaren geleden samengesteld aan de hand van de gedrukte catalogi en het toenmalige onvolledig ingevoerde VUBIS-bestand. Al enige tijd ben ik als conservator Boeken bezig om te proberen de collectie volledig in kaart te brengen. De pamfletten zijn nu stuk voor stuk (met uitzonde ring van de plano's) bekeken en vergeleken met de gedrukte pamflettencatalogus. Soms waren daar met de hand signaturen bijgeschreven die ook terug te vinden waren op de pamfletten zelf. Een enkele keer duidde een aantekening op het pam flet op een schenking aan het Genootschap. Op deze manier zijn in overleg met de conservator van de bibliotheek meer dan zestig pamfletten 'thuisgebracht' en is in de VUBIS-catalogus de eigendom van het Genootschap vermeld. De collec tie pamfletten omvat nu 276 nummers. Voor een klein aantal dubbele exempla- 46 2020

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 47