ren - dit wil zeggen één exemplaar (van de ZB of Genootschap) opgenomen in de catalogus, het tweede of derde exemplaar (van het Genootschap) onbeschre ven - moet nog een oplossing worden gezocht. In elk geval zouden de Genoot- schaps-exemplaren bewaard dienen te worden en niet afgestoten. Voor de boeken is de afgelopen twee jaar als proef een begin gemaakt met de als drukwerk vermelde items in de Lijst Lafont en de 'Groene mappen' te traceren. Na het digitaliseren van het archief kon ook daarin gemakkelijker naar aankopen of schenkingen worden gezocht. Daaruit bleek dat een aantal werken die zonder twijfel van het Genootschap zijn - gestempeld, aantekeningen of opdracht op schutblad - niet als zodanig in de VUBIS-catalogus waren vermeld. Dit kon een voudig in overleg met de conservator van de ZB voor een tiental boeken worden rechtgezet. Voor boeken uit het legaat Van Eck kan met grote zekerheid worden beslist aan de hand van het ex libris. Voor andere die ooit in het bezit waren van het Genootschap is het niet duidelijk wie de eigenaar is van het exemplaar dat nu in de ZB aanwezig is. Dit probleem zal nooit volledig opgelost kunnen worden. Als het Genootschap volgens de catalogus van 1883 een exemplaar van een bepaald boek bezat en de ZB volgens de catalogus van 1876 niet, maar in de cata logus van 1907 (dat is nadat de collectie van het Genootschap in 1898 in bruikleen is gegeven) wel een exemplaar vermeld staat, zou kunnen worden aangenomen dat het mogelijk een Genootschapsexemplaar betreft. In alle andere gevallen zal minutieus onderzoek van het boek misschien maar in een heel enkel geval een oplossing bieden. Ruilverkeer Drs. A. Wiggers bericht t.a.v. het ruilverkeer als volgt: Het is een oude traditie tussen wetenschappelijke organisaties om hun kennis te delen. Een vorm hiervan is het ruilabonnement. Over en weer sturen instellingen Conservatoren 47 De kluisdeur in ZB Bibliotheek van Zeeland, waarachter een deel van de collectie zich bevindt, bleef gedurende de lockdown gesloten.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 48