Dit artikel is voor een groot deel gebaseerd op het manuscript van Steven Blankaart, 'Aantekeningen over insecten', c.1695. Handschriften KZGW, ZB Kluis 1137 G 2. Kunst, Kunstnijverheid en Historische Voorwerpen De conservatoren M. Gossije en drs. C. Heyning berichten als volgt: In het verslagjaar kon alleen in de eerste drie maanden nog worden gewerkt aan de systematische depotcontrole in het Zeeuws Museum. Door de coronamaat regelen werd de toegang tot de depots sterk beperkt en lagen de controlewerk zaamheden tot nader order stil. Ook de werkzaamheden met betrekking tot de inventarisatie van de collectie mineralen en gesteenten kwamen op een veel lager pitje te staan, al kon hier nog wel enige vooruitgang geboekt worden. De inventaris van de Middelburgse huisarts Frumau werd op 12 maart 2020 vanuit de BB-kelders overgebracht naar het museumschip Mercuur in Vlis- singen. Deze stukken zijn in langdurig bruikleen gegeven aan de Stichting Ma ritiem Erfgoed Vlissingen. Een groot deel van het medisch instrumentarium zal mettertijd publiek te bezichtigen zijn. In november gaf het bestuur toestemming het portret (G1603) van de Zeeuwse muntmeester Martinus Holtzhey (1729-1808), die ook enige tijd muntmeester van Gelderland was, voor een periode van drie jaar (voorjaar 2021 tot voorjaar 2024) met eventuele verlenging in bruikleen te geven aan het Stadsmuseum Harderwijk. Nieuwe aanwinsten waren schaars. In maart 2020 ontving het Genootschap van de heer C.J.B. Boender een houten klepper. Deze werd toegevoegd aan het Conservatoren 53 Deel van de collectie Frumau.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 54