Aanwinsten Gedurende het verslagjaar zijn de volgende objecten aan de collectie toegevoegd (vermeld zijn het jaar van vervaardiging, het registratienummer en het onderwerp): 1. 1646 GM2218 - Erepenning Albert Joachimi 2. 1953 GM2221 - Afsluiting laatste stroomgat Stormramp 1953 3. 1977 GM2216 - 150 jaar kanaal Gent-Terneuzen 4. 1986 GM2219 - Afsluiting Deltawerken 5. 1993 GM2217 - Bouwpenning Synagoge Middelburg 6. 2020 GM2222 - Herdenkingspenning Slag om de Schelde Nr. 1 is geschonken door dhr. H. Uitterhoeve uit Monster; nr. 5 is geschonken door M. Sanderse; nrs. 2, 3, 4 en 6 zijn aangekocht. Natuurhistorische Voorwerpen en Naturalia Algemeen De conservator drs. G.R. Heerebout bericht als volgt: Half maart ging ten gevolge van het coronavirus het Zeeuws Museum dicht. Ook de depots, waar de natuurhistorische collecties bewaard worden en waar de con servatoren van het Zeeuws Genootschap werken gingen dicht. Halverwege het jaar, toen de besmettingsgraad afnam, werden de depots weer beperkt geopend, maar toen de coronabesmettingen weer opliepen werden de depots opnieuw ge sloten. Kort voor het eind van het jaar was er weer sprake van een heel beperkte openstelling. Al met al was er dit jaar dus maar een beperkte periode waarin de conservatoren hun werk konden verrichten. Gelukkig waren de meeste conservatoren ver gevorderd met de inventarisatie en de beschrijving van de voorwerpen zodat het verdere werk, het bijeenzoeken van de bij de voorwerpen behorende documentatie, ook gedeeltelijk thuis plaats kon vinden. Het verrichten van dit soort naspeuringen, (het toegankelijk maken van de collecties en de relevante informatie erbij) wordt ook sterk aanbevolen in de van toepassing zijnde Code van het ICOM (International Council Of Muse ums). De conservatoren vinden het plezierig dat zij door hun werkzaamheden het Zeeuws Museum helpen bij het inhoud geven aan deze museale taak. Door de langdurige sluiting en de soms beperkte toegankelijkheid van de depots was wel het bezwaar aanwezig dat voor de studie van de voorwerpen niet goed van de gezamenlijke kennis geprofiteerd kon worden en dat ter verificatie en voor aan vullend onderzoek de voorwerpen niet ter hand genomen konden worden. 56 2020

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 57