het Genootschap kunnen hiermee met meer zekerheid worden gedetermineerd. Zo zijn skeletdelen van otter (Lutra lutra), ree (Capreolus capreolus), damhert (Dama dama), edelhert (Cervus elaphus) en eland (Alces alces) nu beschikbaar voor de collectie. Verder zijn enkele skeletdelen van heckrunderen verzameld, een runderras dat is teruggefokt om een rund te verkrijgen met kenmerken van de oeros (Bos primigenius). Naast deze activiteiten is er door medewerkers van het Zeeuws Museum een beroep gedaan op de conservatoren om (foto's van) fossiele voorwerpen, gevon den langs de opgespoten Zeeuwse stranden, te determineren. Ook de kiezen van veldmuizen werden onderzocht. Het blijkt dat, mogelijk door geografische isola tie, de Zeeuwse veldmuiskiezen van Schouwen-Duiveland wat afwijken van die elders in Zeeland. Het materiaal is verzameld uit braakballen van roofvogels en nu ook beschikbaar voor verder onderzoek. Publicaties Hester Loeff, Een nijlpaardkies op de Kaloot. In: Zeeland 29(3), p. 102-103. Jan Piet Bekker, The simplex and other forms of the upper third molar (M3) in the common vole (Microtis arvalis) in Zeeland, the Netherlands. Lutra 63 (1-2), 2020, p.5-16. Zeezoogdieren De conservator M.E.J. Bosselaers bericht als volgt: Door de problemen met het coronavirus heeft de conservator dit jaar het depot niet kunnen bezoeken. Met gebruikmaking van gegevens van materiaal aanwezig in het Zeeuws Museum publiceerde hij met een Italiaanse collega een artikel over een nieuwe fossiele walvissoort. 58 2020 Afbeelding uit het artikel van Hester Loeff: 'Fossiele nijlpaardtand naast een recente'.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 59