Michelangelo Bisconti and Mark E.J. Bosselaers, A new balaenopterid species from the Southern North Sea Basin informs about phylogeny and taxonomy of Burtinopsis and Protororqualus (Cetacea, Mysticeti, Balaenopteridae). PeerJ 8:e9570 https://doi.org/10.7717/peerj.9570. Mollusken De conservatoren F.A.D. van Nieulande en H.W. Nijhuis berichten als volgt: Beide conservatoren gingen voort met de controle en de registratie van de mol- lusken. In de loop van het verslagjaar ontving het Genootschap ter plaatsing in het museum de uitgebreide particuliere molluskenverzameling van de conserva tor Freddy van Nieulande. Inmiddels is er een begin gemaakt met het invoeren van deze collectie in de database. Er is inmiddels ook een fors aantal standaard hardplastic doosjes door het Museum aangeschaft. Een deel van de al aanwezig mollusken kan nu ook goed opgeborgen worden. Eind 2019 werd door het Museum een nieuw type binoculair aangeschaft. Daarbij is het mogelijk om het beeld van het voorwerp dat bekeken wordt, direct in de computer op te slaan. Het is nu ook mogelijk zeer kleine schelpjes goed te fotograferen en in het verslagjaar is daar goed gebruik van gemaakt. De conserva tor Herman Nijhuis heeft zich vooral beziggehouden met de inventarisatie van de tropische schelpencollectie van Hans Warren en hij ging na wat er nog aanwezig was van de collectie IJsbrand Keijzer, een vroegere conservator (1865-1889) van de mollusken. Conservatoren 59 Afbeelding uit het artikel van Mark Bosselaers: 'Figure 6: Holotype skull of Protororqualus wilfriedneesi sp. nov. Right lateral view. Holotype skull of Protororqualus wilfriedneesi in right lateral view. (A) Anatomical interpretation. (B) Photographic representation. Scale bar equals 20 cm. See Anatomical abbreviations for explana tions of acronyms'.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 60