Op De Kaloot werd een stuk hout van een scheepswrak, vol met paalwormen (een schelpdiersoort) geborgen. Paalwormen vormden een ernstige plaag in de tijd dat er vanuit Zeeland met houten schepen over de wereld gevaren werd. Verder wer den in de getijdezone bij Gorishoek (Tholen) een drietal soorten verzameld die nog niet lang in Zeeland (en in ons land) voorkomen. Het betreft de Amerikaanse oesterboorder (Urosalpinx cinerea (Say 1822)), de Japanse stekelhoren (Ocenebra inornata (Récluz 1851)) en de Filipijnse tapijtschelp (Venerupisphilippinarum (A. Adams Reeve 1850)). De eerste twee soorten bezorgen de schelpdierenteelt veel schade. Freddy van Nieulande, Tasselia ordnamensis (De Heinzelin, 1964): tuinieren op microformaat. In: Afzettingen 2020, 4 (1): p. 4-9. [Over de fossiele voedselka- mers van mariene borstelwormen van miljoenen jaren geleden Freddy van Nieulande, De 'Lange Jan' en een onderkaak. In: Zeeland 2020-29 (2): p. 63-65 [Over de restauratie van enkele bijzondere fossielen aanwezig in het museum] Gesteenten en Mineralen De conservator Elsa Westland heeft haar werkzaamheden beëindigd. Er wordt al geruime tijd gezocht naar een opvolger. Overige Naturalia De conservator drs. G.R. Heerebout bericht als volgt: De inventarisatie van de collectie is in het verslagjaar vrijwel afgerond. De eieren vragen nog wel aandacht, omdat de oorspronkelijke ordening verstoord is. In de 6o 2020 Afbeelding uit het artikel van Freddy van Nieu lande: 'Deze 43 knollen van Tasselia ordamensis (De Heinzelin, 1964), zijn sinds 1970 verzameld op het strand van De Kaloot bij Borssele.'

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 61