Beleidskader Koloniale Collecties), dat op verzoek van de minister van OCW door de Raad voor Cultuur is opgesteld, verscheen op 8 oktober 2020 in de PZC een artikel over de mogelijke aanwezigheid van roofkunst in de collectie van het Zeeuws Genootschap die in het Zeeuws Museum is ondergebracht. Zoals het ernaar uitziet zijn hier geen aanwijzingen voor. Daarbij zijn verreweg de meeste van de ongeveer duizend stuks tellende collectie etnografica gebruiksvoorwerpen en rariteiten en zijn er geen onrechtmatig verkregen objecten bekend met bijzon dere culturele betekenis of grote geldelijke waarde. Verzamelen door het Zeeuws Genootschap gebeurde vooral vanuit een wetenschapsgedachte. Van een groot aantal objecten is de provenance bekend. Soms werd er aangekocht, dikwijls be trof het schenkingen. In eerder verschenen jaarverslagen is aandacht besteed aan de West-Indi sche verentooien van het Genootschap, vooral door de ontdekking dat een van de tooien was samengesteld uit twee exemplaren. Beide zijn in de originele staat teruggebracht. In dit verslagjaar voegde onderzoeker Jeroen Lesuis opnieuw een bijdrage toe. Zijn artikel 'De Guyaanse verentooien van het Zeeuws Museum' is gepubliceerd in het tijdschrift Tribale kunst, het kwartaalblad van de Vereniging Tribale Kunst en Cultuur (jaargang 8, nr. 1, voorjaar 2020, p. 53-59). De voorwerpen die waren uitgeleend voor de tentoonstelling Suriname in de Grote Kerk te Amsterdam zijn weer retour. Inmiddels is het aardewerk door dr. Martin Berger van de vakgroep Archeologie van de Universiteit Leiden toe geschreven aan de Kari'na/Caraïben en is dit niet van de Marrons, zoals in het 64 2020 Grote kruik (hoogte ca 29 cm) en twee onderling verbonden vaasjes (hoogte ca 15 cm) van de Kari'na/Caraïben uit Suriname (G3632, 3600-BEV-Z-107, zie ook Collectie Online).

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 65