Samen met museum Naturalis in Leiden is een aanvraag voorbereid van een ko ninklijke onderscheiding voor schipper Jaap Schot uit Zierikzee. Met de mossel- kotter ZZ10 verzorgt hij jaarlijks fossiele-bottentochten voor het Genootschap Kor en Bot op de Oosterschelde en voor het Zeeuws Genootschap op de Wes- terschelde. Op 18 september 2020 werd hij in het Stadhuismuseum te Zierikzee benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Verder zijn in het verslagjaar diverse vragen beantwoord over schenkingen uit het verleden. En werd verder gegaan met onderzoek in de collectie en het toevoe gen van volkenkundige voorwerpen aan de Collectie Online waarbij voorrang is gegeven aan de oudste voorwerpen en die beschermd zijn volgens de Erfgoedwet. Dit is ook van belang in verband met de belangstelling naar de herkomst van et nografische objecten. Er waren dit jaar geen aanwinsten. Historisch-topografische Atlas Zelandia Illustrata De conservatoren drs. J.G.M. de Bruyn, drs. V. Frenks, M. van Gessel en drs. I.H. Vogel-Wessels Boer berichten als volgt: Het verslagjaar stond grotendeels in het teken van de afronding van de tentoon stelling Op reis met Willem V: een vorstelijke reis door achttiende-eeuws Zee land. Deze vond plaats van 30 oktober 2019 tot 2 mei 2020 in de expositieruimte van het Zeeuws Archief. In verband met de coronamaatregelen en de sluiting van het Zeeuws Archief was bezoek aan de tentoonstelling vanaf medio maart echter nog zeer beperkt mogelijk. Er waren uiteindelijk 1380 bezoekers in de 99 werk dagen waarop de tentoonstelling te bezichtigen was (uitgezonderd de weeken den en feestdagen waarop het Zeeuws Archief gesloten was). Eén school heeft de tentoonstelling bezocht en de door het Zeeuws Archief ontworpen speurtocht gemaakt waarbij ze mee op reis gingen met prinsesje Louise, de dochter van prins Willem V. Twee geplande schoolbezoeken moesten helaas worden afgelast. De cursus voor de Zeeuwse Volksuniversiteit had gelukkig al in 2019 plaatsgevon den. Na de afbouw is de tentoonstelling doorgereisd naar Museum Veere waar die vanaf 2 juni 2020 te bezoeken was. Anneke van Waarden-Koets (coördinator educatie en exposities bij het Zeeuws Archief) en Anna de Bruyn hebben een catalogus samengesteld om de tentoonstelling toch toegankelijk te houden in di gitale en gedrukte vorm. Tijdens de algemene ledenvergadering in juni 2020 is M. van Gessel benoemd tot conservator van de Zelandia Illustrata. Hij volgt drs. D. de Vries op die tijdens 66 2020

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 67