de algemene ledenvergadering in november 2019 afscheid nam. Michel van Gessel zal voor de kaartencollectie van het Zeeuws Genootschap zorg gaan dragen. Dit verslagjaar zijn weer enkele schenkingen gedaan aan de Zelandia Illustrata. Jhr. mr. K.F.H. Schorer schonk twee prentbriefkaarten van Middelburg en Dom burg. Bij zijn afscheid als voorzitter van het KZGW overhandigde Hugo Schorer tevens een portret van Floor Wibaut aan het Zeeuws Genootschap (ZI Aanwin sten 1074). De prent is in 1922 gemaakt door Engelien Reitsma-Valenca en door Wibaut gesigneerd. Van de heer M. Zonnevylle ontving het Genootschap ver scheidene prentbriefkaarten van Zeeuwse plaatsen en personen in klederdracht. Daarnaast ontving de Zelandia Illustrata een foto van de Kaai te Sluis (ZI Aan winsten 1073). De conservatoren Veronica Frenks en Anna de Bruyn schreven voor de ru briek Schatten in het tijdschrift Zeeland over de recent verworven prent van het opblazen van Parma's schipburg in Antwerpen in 1585. De Zelandia Illustrata kwam bovendien aan bod in de documentaire Tijdgravers over het Zeeuws Ge nootschap. De documentairemakers Fifi Visser en Gijs Haak hebben daarvoor in 2019 gefilmd in het depot van het Zeeuws Archief. Enkele stukken uit de Zelan dia waren te zien op de tentoonstelling Cristóbal de Mondragón (1514-1596), de goede Spanjaard uit de Opstand van 8 april tot en met 1 november 2020 in het Stadhuismuseum Zierikzee. Tot slot is nog gewerkt aan het invoeren van stukken in de Collectie Online. Conservatoren 67 Prentbriefkaart Domburg. Prentbriefkaart Middelburg. Het stadswapen zit los en beweegt mee wanneer de kaart wordt gekanteld. Zeeuws Archief, Collectie Zeeuws Genootschap.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 68