Jaarverslag van de Commissie Jeugd over 2020 Na het jubileumjaar 2019 zijn de activiteiten van de Jubileumcommissie Jeugd beëindigd. Het bestuur heeft, geruggesteund door het succes van het project YESC en een financiële bijdrage van het Familiefonds Hur- gronje, besloten om de Zeeuwse jeugd (van 6 tot 26) nader kennis te laten maken met het Zeeuws cultureel erfgoed in het algemeen en de geschiedenis en collec ties van het Zeeuws Genootschap in het bijzonder. Voor de realisatie van dit besluit heeft het Bestuur in 2020 een permanente Commissie Jeugd ingesteld. Deze commissie heeft de volgende opdracht mee gekregen: 'Zorg ervoor dat over vier jaar de Zeeuwse Jeugd weet van het bestaan van het Zeeuws Genootschap en dat een substantieel deel van die groep zich daadwerkelijk heeft verbonden door middel van een gratis lidmaatschap en ge bruik heeft gemaakt van de bronnen en de collectieonderdelen'. Het bestuur heeft dit niet verder uitgewerkt en heeft de concretisering overgelaten aan de Com missie Jeugd. Als concrete actiepunten zijn geformuleerd: (1) het verkleinen van de afstand tussen enerzijds de huidige betrokken partijen (zoals conservatoren, bestuurderen, leden, externe partijen zoals de bruikleennemers) en anderzijds de jongeren van de huidige 'sociale-media-generatie', (2) het werven van nieuwe (jongere) leden en (3) het mede bijdragen aan de continuïteit van het Zeeuws Genootschap. De commissie is direct begonnen met het maken van een plan waarin wordt beschreven hoe deze doelen kunnen worden bereikt, in Zeeland, voor Zeeuwse jongeren. De commissie kwam al snel tot de conclusie dat er in de belangrijkste communicatiekanalen waarmee de jeugd kan worden bereikt, internet en sociale media, nauwelijks meer grenzen zijn waar te nemen, niet tussen Zeeland en Nederland en net zo min tussen Nederland en de rest van Europa of zelfs de we reld. Dit impliceert dat alle oplossingen en hulpmiddelen die het Genootschap 69

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 70