voortgegaan is met het beleid van de redactie om ook recensenten van buiten de provincie aan te trekken. Dat was bij zeven van de vijftien besprekingen het geval. Daarnaast bevatten de eerste drie nummers een bespreking van enkele toegezon den publicaties in het kader van het ruilverkeer. Truus Trimpe Burger-Mekking, die altijd deze rubriek verzorgde, beëindigde haar werkzaamheden en het laatste nummer bevatte dus geen ruilverkeerpublicatie meer. Het uitwisselen van publi caties met andere instellingen zal anders georganiseerd worden en in de Nieuws brieven van het Genootschap zal aandacht geschonken worden aan de publicaties die op deze wijze het Genootschap bereiken. De vier nummers bevatten in totaal 164 pagina's, vier meer dan gepland. De toegenomen hoeveelheid kopij maakte dit mogelijk en het is plezierig dat in een jaar waarin het Genootschap zijn leden minder te bieden had (alle bijeenkomsten werden afgelast), het tijdschrift met wat meer pagina's dan gebruikelijk verscheen. Inmiddels worden er naast artikelen over de geschiedenis van Zeeland ook meer artikelen uit andere disciplines opgenomen. Zeeuwse geschiedenis werd in negen artikelen beschreven. Bijzonder was dat dit jaar een viertal artikelen en twee Schatten betrekking hadden op zaken die maar zijdelings met Zeeland te maken hadden; ze hadden meer een 'internationale' context. Dit was bijvoorbeeld het geval bij het verhaal over het verschralende milieu van Paaseiland, waarbij de enige connectie met Zeeland is dat Jacob Roggeveen als eerste westerling dit eiland bereikte. Ook de relatie van de zeldzame ongebakken Chinese portret- 72 2020

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 73