beeldjes met Zeeland is slechts dat het Genootschap er een aantal bezit waarop Zeeuwen zijn afgebeeld. De Schat over de stenen bijlen, beitels, dissels en knotsen van de Papoea's is ook een voorbeeld van een etnologische bijdrage, waarvan de relatie met Zeeland slechts is dat de voorwerpen eigendom van het Genootschap zijn. De inhoud van het blad was voldoende gevarieerd. Om enkele voorbeelden te noemen: Militaire inundaties in Zeeuws-Vlaanderen, de afschuwelijke gebeurte nissen op het slavenschip Middelburgs Welvaren, Zeeuwse graanloodjes, inwo nende knechts en meiden en ook recente geschiedenis: Stichting Nieuwe Muziek In Middelburg. Op het terrein van de biologie werden de moeizame pogingen be schreven om het zeldzame plantje Kruipend moerasscherm meer mogelijkheden te bieden. Een vroege vrouwelijke conservator bij het Genootschap was mevrouw Rethaan Macaré-Ontijd. Zonder formele benoeming hield zij zich bezig met de mollusken uit de collectie, halverwege de negentiende eeuw, in een tijd dat vrou wen zulke bezigheden niet geacht werden te doen. Een van de schatten gaat over Zeeuwse duiten, een onbeduidend muntje, er gingen er acht in een stuiver. Altijd staat rond de oprijzende Zeeuwse leeuw de tekst: Luctor et Emergo. Haast altijd, want in 1754 werden er, eerst onopgemerkt, duiten geslagen met als randschrift: Luctor et Ementor. Ik worstel en ga ten on der. Wat er ook van zij, ondanks de coronaperikelen bleef ons tijdschrift gewoon verschijnen. Zeeland 73

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 74