Jaarverslag van de Commissie tot redactie van Archief en Werken over 2020 Ondanks de belemmeringen die de pandemie ons oplegde is het verslagjaar 2020 voor de Commissie een vruchtbaar jaar geweest. Nadat in 2019 de uitgave van de jubileumbundel Een hoger streven tot stand was gekomen, bleek het mogelijk in de loop van het jaar daarop een achttal artikelen te verza melen voor Archief 2020, dat in het najaar verscheen. Drie van de acht artikelen waren bewerkte studies die in 2019 ingediend werden voor de Roggeveenprijs. De Commissieleden lazen de manuscripten van de bijdragen, verzorgden de redactie, gaven ondersteuning bij de verwerking van de illustraties en assisteerden bij de correctie van de drukproeven. Bert van Klaveren nam de eindredactie op zich. Tevens bekommerden enkele leden van de Commissie zich om de begeleiding bij de uitgave van Jan Zwemer, Jacob Hendrik Schorer (1760-1822), een Zeeuwse be stuurder in crisistijd in de reeks Werken van het Zeeuws Genootschap. Deze bio grafie werd op 18 november in Middelburg gepresenteerd. De Commissie heeft in dit jaar drie keer vergaderd, op 7 februari, 12 juni en 9 september. Behalve de verwerking van de aangeboden artikelen tot persklare kopij zijn tijdens deze bij eenkomsten ook nieuwe projecten voor de reeks Werken ter sprake gekomen. Tot nu tot stemmen de resultaten van de moeiten die de Commissie in Archief en Werken investeert tot gepaste tevredenheid, ook al zijn er dan redenen tot zorg. De belasting die de bewerking van de ingeleverde manuscripten van artike len en monografieën met zich meebrengt is aanzienlijk en vergt soms te veel van de redactieleden, die zich deze inspanning naast hun reguliere bezigheden moe ten getroosten. Terwijl de redactie in de afgelopen periode herhaaldelijk bena derd werd met voorstellen voor een uitgave in de reeks Werken, is het aanbod van publicabele bijdragen voor Archief gering en moet er veel tijd in hun verwerving worden gestoken. Daarom volgt hier een oproep aan alle leden van het Zeeuws 74

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 75