Jaarverslag van de Commissie Communicatie over 2020 De Commissie Communicatie, opgericht in november 2020, gaat de ko mende jaren werken aan een grotere naamsbekendheid van het Zeeuws Genootschap bij de bevolking van Zeeland tussen 10 en 100 jaar en daar mee aan een verdere groei van het ledental. De directe aanleiding voor de oprich ting was de communicatiestrategie die vanuit de Werkgroep Cultuurhistorie werd opgezet rondom haar activiteiten. Tijdens de gesprekken die daarover in 2020 zijn gevoerd kwam naar voren dat de communicatie van deze projecten (waaronder het omvangrijke Zeeland700) niet los kan worden gezien van die van het Ge nootschap. Het bestuur was het hiermee volledig eens en besloot een commissie samen te stellen die op korte termijn de communicatiestrategie van het gehele Genootschap moet gaan formuleren. Deze strategie moet gedragen gaan worden door het bestuur, maar ook door de verschillende groepen vrijwilligers (conserva- Wij laten Zeeland schitteren! 77 Het Zeeuws Genootschap is opgericht in 1769. De rots in de woelige zee met de zeven muzen werd het symbool. De muzen staan voor de vrije kunsten en wetenschappen. De rots is hun veilige werkplek en het opschrift kan vrij worden vertaald met: 'Zij schitteren te midden van de golven'. De 1.400 leden en de 80 vrijwilligers van het Zeeuws Genootschap dragen Zeeland in hun hart en vormen met elkaar de rots der muzen. De collectie telt inmiddels meer dan 200.000 objecten die worden beheerd door diverse musea, bibliotheken en archiefdiensten in de hele provincie. Door middel van boeken, tijdschriften, exposities, lezingen en congressen laten wij de indrukwekkende Zeeuwse cultuur en geschiedenis zien, zowel binnen de provinciegrenzen als ver daarbuiten. Het Genootschap is dé autoriteit op het gebied van de Zeeuwse kunsten en wetenschappen.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 78