Jaarverslag van de Werkgroep Cultuurhistorie (WCH) over 2020 Bestuur In 2020 vonden er meerdere bestuurlijke veranderingen plaats. Arjan van Dixhoorn nam de rol van voorzitter over van Peter van Druenen, die in mei werd benoemd als de nieuwe voorzitter van het Zeeuws Genootschap. Omdat er nog geen opvolger was van Elly Adriaansz als secretaris, nam Peter tijdelijk deze rol over. Als nieuw lid trad in 2020 toe Jan Willem Stolk. Hij is boekhistoricus, heeft een achtergrond in het communicatievak en gaat een belangrijke rol spelen in de communicatiestrategie van de werkgroep en, vanuit de Commissie Communica tie, in die van het hele Genootschap. Ook de werkgroep had in 2020 te lijden van de coronamaatregelen: veel acti viteiten die na half maart waren gepland, konden niet doorgaan. Dat gaf de leden van de werkgroep wel de ruimte om zich optimaal te kunnen bezighouden met toekomstige projecten, waaronder het omvangrijke project Zeeland700 waarvoor in 2023 tal van activiteiten zullen worden georganiseerd. hieraan in de stadsmuur gemetseld (Collectie Online, 79 Stenen kogel volgens overlevering gebruikt tijdens het beleg van Zierikzee in 1304 en later ter herinnering G2794). De Slag bij Zierikzee in 1304 was de prelude voor de Vrede van Parijs in 1323 waarbij Zeeland een zelfstandige bestuurlijke eenheid werd. Voor die tijd was Zeeland de speelbal tussen de Vlaamse en Holland se graven. Na een reeks Vlaamse successen vanaf de Guldensporenslag in 1302, eindigde deze oorlog met de Slag bij Zierikzee op 10 en 11 augustus 1304. Een gecom bineerde Frans-Hollandse vloot onder leiding van de Genuese edelman Rainer Grimaldi beslechtte die zeeslag in het voordeel van de Hollandse graaf.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 80