op de afsluitende dammen volgens het oorspronkelijke Deltaplan. Daaromheen een rand van schelpen, onderbroken door de tekst AFSLUITING DELTAWER KEN 1986. Op de achterkant een afbeelding van een deel van de houtsnede Dag en nacht van M.C. Escher uit 1938. Aanwinsten voor de collectie Kunst, Kunstnijverheid en Historische Voor werpen Mededeling door conservator Katie Heyning Bord 150 jaar Vrouwelijke Handwerken Walcheren In maart 2020 ontving het Genootschap van voorzitter Hugo Schorer een bord afkomstig uit de nalatenschap van zijn moeder, mw. H.S.F. Schorer-Teding van Berkhout. Zij kreeg dit bord in 1988 ter gelegenheid van haar afscheid als voor zitter van de Vrouwelijke Handwerken in het jaar waarin dit gezelschap 150 jaar bestond. Op het bord zijn twee bordurende dames in de kleding van 1838 en 1988 afgebeeld. Het omschrift luidt: '150 jaar Vrouwelyke Handwerken Walche ren - Zld'. Aan de achterzijde is het bord ongeglazuurd. Toen de armoede in de strenge winter van 1838 in Middelburg tot grote hoog te was gestegen, vatte een drietal ingezetenen het plan op ter bestrijding van de armoede geld bijeen te sprokkelen door het organiseren van een loterij. Mevr. J.S. Schorer-Rethaan Macaré, mej. W.M.M. Schorer en mej. A.E. Schorer riepen de Loterij van Vrouwelijke Handwerken en andere voorwerpen ten behoeve der Ar men te Middelburg - zoals dit gezelschap officieel heet - in het leven en wendden zich tot de deftige dames in de stad met het verzoek zelfgemaakte handwerken en andere voorwerpen voor dit doel bij hen in te leveren. Hun oproep viel in goede aarde en met de ingezonden stukken werd een jaar later, in fe bruari 1839, een tentoonstelling ingericht waar op 218 te winnen prijzen gepresenteerd werden. Maar liefst 910 loten werden bij deze gelegen heid verkocht, hetgeen na aftrek van kosten re sulteerde in een opbrengst van f 929,64 - een niet gering bedrag in die tijd! Van tevoren was afgesproken dat men het bedrag zou uitkeren aan bestaande commissies en niet zelf aan ar moedebestrijding zou gaan doen. 88 2020

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 89