Voorwoord 7 Veel van de activiteiten van het Zeeuws Genootschap in 2020 kregen te maken met de gevolgen van de coronamaatregelen. De meeste bijeen komsten konden niet doorgaan en onze conservatoren hadden beperkt of soms helemaal geen toegang tot de collecties. De redactie van het jaarversla- gendeel van Archief 2021 begon daarom aan haar klus met het idee dat het dit jaar waarschijnlijk een zeer dunne uitgave zou worden, zeker vergeleken met die van vorig jaar, waarin de tientallen activiteiten rondom ons 250-jarig jubileum een plek hebben gekregen. Groot was dan ook de plezierige verrassing toen we de kopij binnenkregen: de hoeveelheid informatie deed nauwelijks onder voor die van een jaar eerder. Ondanks alle belemmeringen was er toch veel gebeurd en dus te melden. Naast de vaste rubrieken is er aandacht voor de documentaire over onze conservato ren van de filmmaakster Fifi Visser: Tijdgravers. Een fantastisch vervolg van ons jubileum in 2019! Daarnaast heeft de redactie van Archief besloten om voortaan een nieuwe vaste rubriek op te nemen waarin een vrijwilliger wordt geïnterviewd. Dit jaar is dat André Poortvliet, musicus en secretaris van de Werkgroep Muziek. Tot slot wil ik u er op wijzen dat de jaarverslagen van de Coördinatiecommis sie voor de Verzamelingen zijn gesplitst in twee delen: de jaarverslagen zelf en een bijlage met de aanwinsten in 2020 die chronologisch zijn gerangschikt. Ik dank alle vrijwilligers die hebben bijgedragen aan het schrijven van de jaar verslagen en wens hen en alle leden en potentiële leden veel leesplezier! Peter van Druenen

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 8