Het succes kreeg een vervolg. Vanaf 1839 werden door deze club nu jaarlijks ten toonstellingen en verlotingen gehouden. De tentoonstellingen in het gebouw van de Polder Walcheren in de Abdij, de loterij onder het genot van bitterkoekjes en een glaasje port in aanwezigheid van burgemeester en secretaris op het stadhuis. Catalogi van de tentoonstellingen noemen handwerken als pantoffels, schortjes, kragen, kleedjes en schellekoorden, alles gemaakt door de fine fleur van Middel burg, later aangevuld met dames uit de rest van het eiland. Sommigen werkten alleen en stuurden stukken in, anderen zullen juist van de gezamenlijke bijeen komsten genoten hebben. M.P. de Bruin wijdde er in het Zeeuws Tijdschrift van 1988 nr. 2 een uitvoerig artikel aan. Het bord heeft als nummer G20-001. Mededeling door conservator Marianne Gossije Klepper In maart 2020 ontving het Genootschap van dhr. C.J.B. Boender in Veere een volledig houten klep per. Een historisch voorwerp, dat werd gebruikt om mensen te wekken, bijvoorbeeld vissers die 's mor gens heel vroeg moesten uitvaren. De klepperman ging met dit instrument door de straten en riep daarbij al klepperend de uren om. Kleppers kwa men in vele vormen en maten voor. Het merendeel was een ratelachtig instrument van hout, enkele tientallen centimeters groot. Deze klepper is zeer waarschijnlijk gemaakt van beukenhout en heeft relatief grote afmetingen. Hij dateert uit de negen tiende eeuw. Gezien de zogenaamde okselpunt, een afgeschuind uiteinde aan een van de armen, moet hij onder de arm gedragen en met enig geweld op en neer bewogen zijn. De klepperman die dit instrument gebruikt heeft, is waar schijnlijk geen iel type geweest. Kleppermannen waren tot rond 1900 in functie. Het is niet bekend wie de maker van deze klepper is, maar gezien de uitvoe ring was het ongetwijfeld een vakman. Ook is niet bekend door wie en waar hij is gebruikt. Er is geen slijtage aan het instrument te zien, dus wellicht is hij niet of maar heel weinig gebruikt. Het stuk is ondergebracht in het Zeeuws Museum onder nummer G20-002. AANWINSTEN 89

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 90