om het beroep ongedaan te maken. De magistraat van Middelburg had ook zeg genschap over predikantsbenoemingen en zette de benoeming door. Ondertus sen was hij ook benoemd als hoogleraar aan de Illustere School van Middelburg. Tenslotte kwam het zo ver dat Willem III in september van dat jaar naar Middel burg kwam en Momma alsnog afzette. Voor het eind van het jaar was hij vertrok ken. Hij overleed vrij kort daarna. Een jaar later schreef Van der Waeyen nog een pamflet hierover om zijn handelswijze te verdedigen: Regtsinnige leere, en opregt bedrijf, van Johannes van der Waeyen omtrent de laatstgedaane beroepinge van wijlen de Hr. Wilhelmus Momma. Amsterdam, 1678. Oktober 2020 Aanwinst voor de collectie Munten en Penningen Mededeling door conservator Rien Sanderse Penning dijkherstel na de Stormramp 1953 Het Zeeuws Genootschap heeft opnieuw een penning aangekocht die betrekking heeft op de meest traumatische gebeurtenis in Zuid west-Nederland na de Tweede Wereldoorlog: de Stormramp van 1 februari 1953. Nadat grote delen van Zeeland en Zuid-Holland waren overspoeld, is zo snel mogelijk begonnen met het dijkherstel. De stroomgeulen waren door de schuring van het getij echter zo diep, dat alleen met grote moei te de gaten konden worden gedicht. Betonnen caissons werden afgezonken, waardoor de stroming kon worden geblok keerd en de dijk hersteld. Op 6 november 1953 is op die manier het laatste gat op Schou- wen-Duiveland gesloten. Ter gelegenheid van deze gebeurtenis heeft de beeldhouwer/me- dailleur Ian Jacob Pieters (1925-2020) deze penning gemaakt. Op de voorzijde is een huis te zien dat compleet overspoeld is door het 92 2020

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 93