water. Het reliëf geeft aan hoe groot de stroming is van het water dat door het gat rechtsboven stroomt. Op de keerzijde zijn dijkwerkers bezig om in dat gat sym bolisch het laatste caisson te plaatsen om daarmee de waterstroom te bedwingen in het dan bijna weer geheel omdijkte land. Het betreft een gietpenning met een diameter van 103 mm en een gewicht van 604 gram. Het registratienummer is GM2221. Aanwinst voor de collectie Munten en Penningen Mededeling door conservator Rien Sanderse Penning Albert Joachimi 1646 Van dhr. H. Uitterhoeve uit Monster ontving het Genootschap een penning op Albert Joa chimi uit 1646 ten geschenke. Een fraaie aan winst, daar deze penning nog niet in de toch zeer uitgebreide collectie aanwezig was. Albert is in 1560 geboren in Goes. Na een afgebroken studie in 1586 maakte hij carrière als secretaris van Goes, gedeputeerde in de Staten-Generaal namens Zeeland en succes vol diplomaat in Engeland. In die laatste func tie kreeg hij zoveel waardering van de Engelse koning Jacobus I dat hij tot ridder is geslagen in 1610. Hij was ook betrokken bij de onderhande lingen over de wapenstilstand in 1616 tussen Zweden en Rusland en werd als dank voor zijn inzet in de Zweedse adelstand verheven. Voor PBSKAafo zijn bemiddeling tussen de partijen betrokken bij de Engelse burgeroorlog in 1642 werd hij zo gewaardeerd, dat in Londen ter ere van hem een penning is geslagen. Naast zijn belangrijke diplomatieke rol in deze conflicten verdedigde hij de Ne derlandse belangen in Engeland al die tijd met verve. In 1650 moest hij Engeland verlaten als weerwraak voor de behandeling van Engelse gezanten in Den Haag. Hij keerde terug naar Goes en bekommerde zich verder als ambachtsheer over AANWINSTEN 93

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2020 | | pagina 94