De omslag van het testament van Jacobus Dekker. Hervormde gemeente werd door deze wilsbeschikking een nieuwe inkom stenbron in het vooruitzicht gesteld. De kerkeraad vaardigde ds. F. Pleyte, de ouderling mr. H. A. van IJsselstein en de diaken C. van der Weide af om met de kerkvoogd J. Mosselmans de dank van de Hervormde gemeente over te brengen aan de weduwe en haar dochter. Ds. Pleyte had bovendien een brief opgesteld waarin de dank van de ge meente schriftelijk verwoord werd. De mededeling van de inhoud van het testament had bij de kerkeraad en de kerkvoogdij ,,ja bij alle braven in de gemeente de hartelijkste dankzegging aan God verwekt die het hart van zijn Edele (Jacobus Dekker) tot dese afmakingen geneigd heeft. en zul len ons steeds met rein genoegen herinneren aan het goede, hetgeen hij aan alle nuttige en godsdienstige inrigtingen bewezen en aan het godsdien stig voorbeeld, hetwelk hij ons in de gemeente zijn geheele leven gegeven heeft; terwijl wij deze erfmaking altijd zullen aanmerken als eene aange name vergoeding van hetgeen hij na zijn overlijden in eigen persoon niet meer doen kan. Mogen onze vurigste wenschen verwezenlijkt zijn gevonden dan geniet zijn Edele nu reeds de vervulling van de belofte onzes Verlos sers - hetgeen ge aan den minsten mijner broederen gedaan hebt, dat zal ik rekenen als aan mij gedaan - dan moge hij aan de andere zijde des grafs door Godvruchtige armen, welke hij hier het leed draaglijk maakte, ver welkomd en met vreugde ontvangen zijn - dan moge zijn loon groot zijn in de Hemelen". (22) 19

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1977 | | pagina 21