Anders was het in zijn volgende baan, eveneens als redacteur buitenland, nu bij het weekblad 'De Hervormde Kerk, orgaan van den Hervormden Raad voor Kerk en Publiciteit'. Ook hier bleek zijn veelzijdig en analytisch inzicht in de buiten landse politiek van die tijd. Wekelijks verschenen van zijn hand artikelen over actuele vraagstukken. Zo analyseerde hij op een scherpe en heldere wijze de naoorlogse situatie in Italië. Zowel de politieke, economische en kerkelijke ont wikkelingen als de verwarring en felle tegenstellingen, na de val van 20 jaar fas cisme, werden grondig belicht. Bij het bespreken van het probleem rond Palestina gaf hij naast een uitgebreide historische uiteenzetting ook de rol van westerse christenen, Engelsen, Arabieren en de Volkenbond weer. In het licht van het historisch proces zullen cle Arabieren taai en onverzettelijk hun rechten op Palestina handhaven. Naast historische rechten van de Arabieren en de smadelijk desertie van de westerse Christenen staat onomstotelijk de waarheid dei- goddelijke belofte dat Palestina bestemd werd tot het vaderland van het volk. waaruit de Heer der Christelijke Kerk is voortgekomen Vervolgens wees hij op de taak van de Volkenbond om beide partijen recht te doen. In zijn artikel over de verdeeldheid in India beschrijft hij de rol van de westers georiënteerde Pandit Nehroe en hoe deze in Engeland academisch gevormde leider zich zorgen maak te over de oude, volkomen verstarde, cultuur van het Hindoeïsme. Door zowel de godsdienstige gebruiken als door het kaste-stelsel is deze maatschappij in ontelbare klassen verdeeld en heeft het ten hemel schreiend lot der vele paria's op zijn geweten. In zijn artikel 'De race naar het Witte Huis' nam hij de politieke sensatie rond de komende presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten onder de loupe. Studiezaal van de Stichting Instituut voor Nederlandse Lexicologie. Staande bij hoekenkast Adriaan de Vin. Zomer 1948. 123

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2000 | | pagina 125