Op 9 September 1947 ontving Adriaan een schrijven van de redactiesecretaris met de weergave van een brief van een lezer van 'De Hervormde Kerk' met de vol gende inhoud: "Mij moet toch even van 't hart dat de artikelen van A. De Vin zo uitstekend geschikt zijn voor het doel dat De Hervormde Kerkzich stelt. Helder, boeiend, zeer instructief. Ook anderen merkte ik, lezen ze met dankbaarheid voor de goede greep Op 1 april 1948 zegde Adriaan de journalistieke wereld vaarwel. Waarschijnlijk op advies van zijn oude leermeester prof. Kloeke trad hij in dienst bij Stichting Instituut voor Nederlandse Lexicologie, prof. Kloeke was lid van de Rijks commissie van Bijstand voor het Woordenboek der Nederlandse Taal. Tot januari 1952 bleef Adriaan bij deze stichting werkzaam als wetenschappelijk redacteur bij de samenstelling van het Woordenboek der Nederlandse Taal. Gedurende deze periode hield hij zich uitsluitend bezig met het derde deel van de letter 'R'. Van Adriaans belevenissen op het redactiebureau is niets bekend, alleen de foto van de studiezaal met de vele kaartenbakken vertelt ons iets over de sfeer, die zich in het huidige computertijdperk nauwelijks nog laat proeven. Zoals eerder vermeld vond Adriaan zijn levensgezellin, Geertruida (Truus) Kruit, in de kringen van het Christelijk jeugdwerk. Zij was gebo ren op donderdag 4 januari 1917 te Rotterdam als dochter van Gijsbert Kruit. Hij was geboren op 15 augus tus 1886 te Kralingen en overleden te Rotterdam op 26 juli 1968. Zijn beroep was huisschilder. Haar moe der, Geertruida Noordegraaf, was geboren op 5 maart 1889 te Gouderak en overleden te Rotterdam op 25 april 1923- Truus was van beroep kleuterleidster. Op donderdag 20 juni 1946 traden zij te Rotterdam in het huwelijk. Hun huwelijk werd in de Hoflandkerk bevestigd en inge zegend door dominee G.F.W. Herngreen. Uit het huwelijk van Aad en Truus werden drie dochters geboren. Maatje Geertruida (1947), Bertina Jacoba (1954) en Adriana Geertruida (1957). Op 20 juni 1986 vierden zij in 'Schoddebozze' temidden van familie en vrienden, waaronder oud-collega's en oud-leerlingen, hun 40-jarig huwelijksfeest. In oktober 1999 logeerde Truus bij haar dochter Magda in Den Haag. Op vrijdag 8 oktober werd zij onwel en op zaterdag 9 oktober naar het ziekenhuis overge bracht, waar zij nog dezelfde dag overleed. Onder grote belangstelling werd zij op donderdag 14 oktober, na een dienst van Woord en Gebed in de Gasthuiskerk. op de algemene begraafplaats te Zierikzee begraven. Huwelijk Geertruida de Vin-Kruit 1917-1999). 124

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2000 | | pagina 126