de uitgave van de geschilderde 17de eeuwse kaart van Arnoldus van Anthonissen. Op zaterdag 10 november 1985, tijdens een diner in het restaurant 'De vier jaar getijden' te Zonnemaire, nam Adriaan afscheid van de redactiecommissie. De redactie kon echter op Adriaans medewerking blijven rekenen Zieriksee In 1981 besloten Adriaan en Truus te gaan verhuizen. De aanleg van de baan voor de sneltram was de directe aanleiding. Daar het traject van deze trambaan zo dicht in de buurt van hun woning aan het Bolkruid in Rotterdam kwam te lopen, dreigde hun woongenot ernstig verstoord te worden. Na zijn pensionering was Adriaan zich nog meer dan voorheen bezig gaan hou den met zijn grote passie, de streektaal van Schouwen-Duiveland. In verband hiermee bezocht hij steeds vaker Zeeland en in het bijzonder Schouwen- Duiveland. Vanzelfsprekend drong zich de vraag op: zoeken we een andere woning in Rotterdam of verhuizen we naar Zeeland? Voor Adriaan was deze vraag niet moeilijk te beantwoorden. Voor Truus echter, als geboren en getogen Rotterdamse, was het antwoord minder vanzelfsprekend. Toch besloot zij Adriaan te volgen naar Schouwen-Duiveland. Omdat Zierikzee de meeste voor zieningen had, zoals winkels en openbaar vervoer, viel de keuze op Zierikzee. Door de vele contacten uit het verleden binnen de verschillende Zierikzeese, eilandelijke en provinciale verbanden waren zij spoedig ingeburgerd. De lidmaat schappen van de ZVDO, het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, de Plattelandsvrouwen en de 'Sociëteit De Vereeniging' droegen daar toe bij. In 1992 schreef Adriaan ter gelegenheid van het 190-jarig bestaan van de sociëteit het feestlied. Ook het actief meeleven met de Hervormde gemeente leidde tot een snelle inte gratie. Door een kerkenraadsbesluit in het najaar van 1989 werden zij beiden in gewetensnood gebracht. De kerkenraad besloot dat de beide modaliteiten bin- Adriaan geïnterviewd door het Reformatorisch dagblad, 1985. 141

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2000 | | pagina 143