AUTEURS Patrick Vlegels (1974) is ondersteunend beleidsmedewerker bij de Directie Cultureel Erfgoed van het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen. Hij studeerde Middeleeuwse Geschiedenis en Culturele Studies aan de Universiteit van Amsterdam. Bart Plantenga, geboren te Amsterdam en opgegroeid in de VS is een Engelstalig journalist en romanschrijver. Gedurende 14 jaar maakt hij radiopro gramma's in Parijs, New York en Amsterdam. Hij publiceerde verhalen, de bundel Wiggling Wishbone en artikelen over cultuur, geschiedenis en muziek. Als medeauteur van het artikel 'Dutch Doors To America' ontving hij in 2000 een Lowell Thomas Travel Writing Award. J.H. Simmelink (1932) was werkzaam in het onderwijs in Nederland en het voormalig Nederlands Nieuw-Guinea onder andere als directeur van een Primaire Middelbare School. Na terugkeer in 1963 studeerde hij sociale geografie te Amsterdam en was tot 1988 werkzaam als leraar aardrijkskunde en conrector. In 1992 vestigde hij zich te Oosterland. Hij publiceerde een bewerking van het archief (1685-1817) van de Gereformeerde Kerk van Oosterland. Momenteel werkt hij aan het toegankelijk maken van het rechterlijk archief van de Hoge Heerlijkheid van Oosterland. Hiiib Uil (1953) is gemeentearchivaris van Schouwen-Duiveland. Hij publiceerde over de geschiedenis van Zierikzee en Schouwen-Duiveland. Momenteel houdt hij zich onder meer bezig met een onderzoek naar het onderwijs in Zeeland voor 1801. I.C. van der Male (1947) houdt zich bezig met de geschiedenis van de Zierikzeese koopvaardij in de 19de eeuw. Hij is lid van de Werkgroep Musea Zierikzee en vrijwilliger bij het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland. A.J. Kox is hoogleraar Geschiedenis van de Natuurkunde aan de Universiteit van Amsterdam. Jan Sturm (1940) is Universitair Docent aan de Universiteit van Nijmegen. Hij publiceerde over moedertaalonderwijs. Is thans betrokken bij internationaal vergelijkend onderzoek naar nationale curricula voor (moedertaal) taalonderwijs in Europa. Joop van Loo (1934), oud hoofdemployee bij de technische dienst van het Staatsbedrijf der Posterijen, Telegraaf en Telefonie (later KPN) en amateur-his toricus. Hij verzorgde dialectartikelen in de Kroniek en publiceerde over de geschiedenis van Zierikzee en Schouwen-Duiveland in de Kroniek en in de Provinciale Zeeuwse Courant. 145

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2000 | | pagina 147