F v aan neef Johan Cau, kapitein van een compagnie infanterie en zoon van Iman Cau, een broer van Johan Cau. Susanna Maria Lonque kwam wel in het bezit van de helft van de zandweg van Serooskerke via Domburg naar de duinen. Susanna Maria kreeg uit de nalatenschap van haar man eveneens het 1/4 deel in de heer lijkheid Bommenede, afkomstig van Johans vader. Susanna Maria bleef achter als 21-jarige weduwe met twee dochtertjes van ander half jaar en zeven maanden. De wens van haar en haar man om een zoon te mogen hebben, was onvervuld gebleven. De oudste dochter, Quirina Susanna, werd nog geen drie jaar. Maria Magdalena, de jongste, overleed toen ze ruim zes jaar was. Het moet voor deze jonge weduwe een grote slag zijn geweest in korte tijd deze dramatische gebeurtenissen mee te moeten maken. Steun kon ze alleen nog zoeken bij haar moeder en zus. ..trWl W Johanna Jacoha Lonque (1700-1752). Schilderij. Particuliere collectie. Foto: Iconografisch Bureau, Den Haag. Mr. Anthonie Ockersse (1702-1758). Schilderij. Stadhuismuseum, Zierikzee. Foto: Iconografisch Bureau, Den Haag. De zus van Susanna Maria, Johanna Jacoba Lonque (1700-1752), trad in 1725 in het huwelijk. Haar echtgenoot was rnr. Anthonie Ockersse (1702-1758), die aan het begin stond van zijn carrière. Hij werd in 1726 raad, drie jaar later pensionaris en vervolgens in 1732 secretaris. Nog vele andere functies zou hij gaan vervullen waaronder tweemaal het burgemeesterschap. Uit het huwelijk werden r ijf kinde ren geboren. De oudste, een dochter, werd slechts negen dagen oud. De enige zoon werd levenloos geboren. Van de andere drie dochters overleed de oudste op 16-jarige leeftijd. Na het overlijden van zijn eerste echtgenote hertrouwde Ockersse met Adriana Susanna Eversdijck uit Goes. Uit dit huwelijk werden geen kinderen geboren. Tussen Susanna Maria en haar zwager heeft het niet geboterd. We zullen dat hierna nog uitvoeriger bespreken. 41

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2000 | | pagina 43