Zijn eerste echtgenote was Johanna de la Palma, dochter van Mattheus de la Palma, schepen en raad van Vlissingen, en van Catharina Evertsen, dochter van admiraal Jan Evertsen. Het enige kind uit dit huwelijk overleed na enkele maan den. Na het overlijden van Johanna hertrouwde Charles met Maria Heusdina Droste, dochter van kolonel Mathijs Droste. Ook zij overleed spoedig, evenals het uit dit huwelijk geboren dochtertje, waarna Charles op 3 september 1697 in Middelburg voor de derde keer in het huwelijk trad. Ditmaal met de bijna 15 jaar jongere Quirina Cecilia Verheije (1667-1731), die in de verte familie was. Door middel van dit huwelijk had Lonque zich verbonden met een invloedrijke familie. Zijn schoonvader was mr. Jacob Verheije (1640-1718), raadpensionaris van Zeekind. Verheije was zijn bestuurlijke loopbaan in Zierikzee begonnen als pen sionaris. Via de functie t an secretaris van de Zeeuwse Staten was hij in 1687 raadpensionaris geworden en daarmee een van de meest invloedrijke personen in Zeeland. In die functie zou hij zijn schoonzoon menigmaal van dienst zijn, met name ten aanzien van diens carrière. De moeder van Quirina Cecilia was Johanna de Jonge van Ellemeet. Haar broer, mr. Cornelis de Jonge van Ellemeet (1646-1721), bracht het tot ontvanger-generaal van de Republiek. Zijn vermogen bereikte het voor die tijd kolossale bedrag van ruim 2 miljoen gulden. Uit het huwelijk van Charles Lonque en Quirina Cecilia Verheije werden twee dochters geboren, beiden in Middelburg. Een derde kind overleed op zeer jonge leeftijd. De oudste was Susanna Maria. Zij werd op 1 september 1699 gedoopt. De jongste was Johanna Jacoba Lonque, die een jaar later, op 13 oktober 1700 werd geboren. Over de jeugdjaren van beide zusjes is weinig bekend. Het gezin woonde in Lillo waar Charles Lonque commandant was. Zijn functie liet hem vol doende vrijheid om regelmatig met zijn gezin naar Middelburg en vooral naar Oosterland te gaan. Charles Lonque (1653-1715). Quirina Cecilia Verheije (1667-1731). Schilderij door Anthonie Coxie. Particuliere Schilderij. Particuliere collectie. Foto: collectie. Foto: Iconografisch Bureau. Den Haag. Iconografisch Bureau. Den Haag. 38

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2000 | | pagina 40