s Sas van Gent, oktober 1972 I VAN F. Puylaert Aan alle leden-donatcurs van de Stichting Oud-Westdorpe en Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent. leden, fijn dat er zoveel mensen meedoeno de heer Sarneel, die intussen de tocht naar het Begijn hof van Amandsberg organiseerde met ruim honderd deelnemers. Het beste nieuws bewaarden we tot het laatst, we hebben thans vierhonderd Het is ook interessant, vindt U niet p co O Deze zevende aflevering zal U veel vreugde verschaffen. Hoofdbestanddeel van deze "enveloppe” is de vesting Sas van Gent met enkele mooie reproducties, o.m. "Sas op zijn schoonst" - 1792 - werd vervaardigd naar een origineel uit de Leidse Universiteitsbibliotheek door de heer Moens, met medewerking van de C.S.M. We wensen "de Malotaux" veel geluk met haar 100 jarig bestaan, en bedanken hen bij deze voor dit jubileumgeschenk. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan publiceren wij een reisverhaal door Z. Vlaanderen zo’n 100 jaar geleden. Van het rijksarchief te Gent ontvingen wij een aanvulling op onze uitgaven van Ir Keir over het kanaal - wij konden hun archief gelukkig ook wat aan vullen, De foto's leken ons een aangename verluchting van de uitgave, vooral de foto van het meulenwater is prachtig (ook wel wat triestig als men bedenkt, dat het zo nog was in de dertiger jaren - Het bestuur wenst U een paar gezellige uren toe met deze uitgave. Het unanieme raadsbesluit het "klooster" aan te kopen is gehonoreerd door de goedkeuring van Gedeputeerde Staten. De restauratie kan beginnen, als de architect van Monumentenzorg is geweest. Wij bedanken de raad en zien o.mo ons museum er al in gevestigd Ook de onteigening en grondruil rond het meulenwater v-"den hun beslag» Bij de officiële opening van het "Bolwerk", (waarmee eindelijk de ontsluiting van nieuw Sas een feit zal worden hopen wij dat ook het meulenwater weer toegankelijk is. Ik wil niet eindigen zonder het hele bestuur hartelijk te bedanken, vooral de Fam. de la Ruelle aan de Parklaan, die de technische uitvoering van deze uitgave op zich nam. Ook onze secretaris, t1 r r

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1972 | | pagina 1