Sas van Gent, september 1972. L.S. De Secretaris o Voor de nieuwe leden; Wij raden U aan de inhoud van deze "enveloppe" zuinig te bewaren. U kunt ze alphabetisch en numeriek rangschikken in een klapper. De 250 tot nu toe verschenen pagina's vormen een unieke documentatie over Sas van Gent en we hopen nog vele jaren door te kunnen gaan Bij de zevende uitgave. Voor het volgend seizoen staan weer diverse aktiviteiten op het programma o.a. lezing "Brugge, Parel der Middeleeuwen" door de Heer A. Menschaert. We doen mee. aan-een tentoonstelling in het Rijksarchief te Middelburg in de winter maanden. Wij zijn uitgenodigd voor een bezoek aan Hulst. Uitgraven van een deel van het Meulenwater In de volgende enveloppe, die naar we hopen in het voorjaar zal uitkomen zullen wij in een uitgebreid artikel verslag uitbrengen van onze aktiviteiten in het afgelopen seizoen. Ook het jaarverslag van de penningmeester zullen wij voor U opnemen. Velen van U hebben in de loop van dit seizoen geschreven naar het secreta riaat om reeds verschenen enveloppe's en kaartmateriaal. Dat U hierop nog geen reaktie kreeg, ligt aan het feit dat onze administrateur met de handen in het haar zit. Er zijn veel meer aanvragen dan enveloppe's. Om niemand teleur te stellen zijn we begonnen met onze uitgeputte voorraad weer aan te vullen. Maar dit gaat zeer moeizaam. Van sommige enveloppe's hebben we helemaal niets meer. Alles moet dus herdrukt worden. En daar we hierin sterk afhankelijk zijn van de (zeer gewaardeerde) hulp van derden, moeten wij U vragen nog wat geduld te hebben. Zo gauw de voorraad helemaal op peil is, kunnen we weer met de uitgifte beginnen. U zult in deze uitgave voor het eerst een drietal bladzijden vinden met foto's van het oude Sas. Als dit bij U in de smaak valt zijn we voornemens dit voortaan in elke volgende enveloppe te doen. Als er dan een voldoend aantal verschenen is, kunnen wij er een artikeltje aan wijden. Het overige plaatmateriaal hoort bij het artikel over de vesting Sas van Gent. De foto van de watermolen is afkomstig-van de Rijksdienst voor Monu mentenzorg, terwijl de overdrukken "Zeeuwsch-Vlaanderen, een achterhoek aan de overkant" afkomstig zijn uit het weekblad "Eigen Haard" nos. 10, 11 en 12 van 1 880. Mogen wij U verder vragen, eens na te gaan of U Uw bijdrage voor het seizoen 1971-72 al betaald hebt Nog ruim honderd leden deden dit niet en U weet, de posttarieven zijn erg hoog Ook voor het nieuwe seizoen 1972-73 kunt U Uw jaarlijkse bijdragen 3 fl. 7overmaken op giro rekening 2401158 t.n.v. de penningmeester der Heemkundige Kring, Caland- straat 17 te Sas van Gent. Voor België blijkt het mogelijk Bfrs100.- over te boeken op rekening 159742=4088 van de Algemene Spaar- en Lijf- rentekas te Zelzate op naam van Eug. P. Sarneel, Oostkade 25, Sas van Gent of Grote Markt 33, Zelzate.

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1972 | | pagina 2